جنجالی شدن لباس های سخنگوی کاخ الیزه

جنجالی شدن لباس های سخنگوی کاخ الیزه

لباس‌های خانم «سیبث اندیای»، نخستین زن از نژاد آفریقایی و سخنگوی رئیس جمهور فرانسه جنجالی شده است، زیرا او در فرانسه کشوری زندگی می‌کند که به معروف‌ترین مارک‌های لباس، مد و عطر شناخته می‌شود، تا جایی که انتظار می‌رود مانند بانوی اول فرانسه خانم «بریگیت ماکرون» لباس‌هایی را انتخاب کند، که تحسین همه را برانگیزد.

جنجالی شدن لباس های سخنگوی کاخ الیزه

اندیای که چند ماهی است منصب جدید را بر عهده گرفته، به جای پوشیدن لباس‌های رسمی که راحتی را از او سلب می‌کنند، به پوشیدن لباس‌های گشاد، سبک و کفش ورزشی راحت روی آورده است.

او به تازگی در مصاحبه‌ای که در یکی از فروشگاه‌های مورد علاقه اش در پاریس با شبکه پنج این کشور انجام داد گفت: من لباس هایم را از مارک‌های فرانسوی ناشناس خریداری می‌کنم که با بدن خانم‌ها تناسب داشته باشد، من زنان را به پوشیدن سبک خاصی از لباس مجبور نمی‌کنم و نمی‌خواهم که زنان از بدن خود شرمنده شوند.

اما موهایش را بدون اینکه شکل خاصی بدهد به شکل اصیل آفریقایی (کینکی) می‌بندد، او با یک کیف دستی ساده و کاری از خانه بیرون می‌آید، اینطور که خودش می‌گوید سبک لباس پوشیدنش پیام سیاسی دارد.

او درباره نظرات منفی درباره لباس پوشیدنش گفت: من به این نظرات اهمیتی نمی‌دهم، آن‌ها برای من معنی ندارند و نحوه لباس من بازتابی است که به آن باور دارم. من رنگ‌های روشن را دوست دارم و از بی طرفی متنفرم.

اندیای (متولد داکار، سنگال، ۱۹۷۹) تابعیت فرانسوی خود را به دلیل شرکت در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ رئیس جمهور فرانسه ایمانوئل ماکرون به دست آورد.

خانواده اندیای سابقه طولانی در سیاست دارند. پدرش به شدت درگیر حزب دموکراتیک سنگال بود، در حالی که مادرش قاضی ارشد شورای قانون اساسی کشور بود. اندیای در سنگال و پاریس درس خواند و عضو انجمن دانشجویان فرانسه شد.