فرار بازیگر نقش جوکر از پاسخ دادن به سؤال جنجالی

فرار بازیگر نقش جوکر از پاسخ دادن به سؤال جنجالی

واکین فینیکس، بازیگر آمریکایی و قهرمان فیلم جوکر، در مواجهه با سؤال خبرنگار روزنامه تلگراف انگلستان دچار دستپاچگی شد و به سؤال او پاسخ نداد و کنفرانس مطبوعاتی را ترک کرد. سؤال درباره اتفاقات فیلم و میزان تأثیر آن بر اقشار مختلف مردم و تشویق آن‌ها به خشونت و آدم کشی بود، که فینیکس از پاسخ به آن سر باز زد و کنفرانس خبری را ترک کرد، گفته می‌شود او در برابر این سؤال دچار وحشت شده و انتظارش را نداشته کسی چنین سؤالی از او بپرسد.

فرار بازیگر نقش جوکر از پاسخ دادن به سؤال جنجالی

او در پاسخ به سؤال پس از سکوتی نسبتاً طولانی گفت: چرا… چرا… آیا می‌تونی…؟! سپس ایستاد و بدون تمام کردن مصاحبه آنجا را ترک کرد. انجمن فیلم‌های آمریکایی رتبه “R” را به فیلم جوکر داده است و این نخستین بار است که یک فیلم ابرقهرمانی چنین رتبه‌ای می‌گیرد، زیرا حاوی صحنه‌های بسیاری از خشونت، کلمات و تصاویر خشن است و مناسب تماشای خانوادگی و کودکان نیست.

این فیلم با فیلم‌های قبلی جوکر که دارای امتیاز PG۱۳ بود متفاوت است، به این معنی که آن‌ها حاوی بخش‌های مناسب برای تماشای خانوادگی و متناسب با همه سنین بودند. برخی منتقدان تصریح کرده اند که این فیلم حاوی صحنه‌های خشونت آمیز و تیراندازی است و نوعی تهدیدی برای جامعه به شمار می‌رود. فیلم “جوکر” قرار است از چهارم اکتبر در سینما‌ها نمایش داده شود.