بام تهران بهترین مکان برای تماشای پایتخت + عکس

 

بام تهران بهترین مکان برای تماشای پایتخت + عکس

بام تهران,بام تهران کجاست,آدرس بام تهران

عکس بام تهران در شب

بام تهران یکی از دیدنی های معروف در تهران است که همه روزه بسیاری از مردم به دلیل اینکه یکی از بهترین مکانها برای تماشای پایتخت است به بام تهران می آیند. اگر شما کابران عزیز دوست دارید که بیشتر با این مکان جذاب آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بام تهران کجاست؟
بام تهران یا مجموعه تفریحی توچال، محلی عالی در کوه های البرز برای لذت بردن از هوای تازه و دور از مرکز شهر است. بسیاری از پایتخت نشینان پس از یک روز کاری سخت و پر اضطراب، برای چندین ساعت پیاده روی راهی بام تهران میشوند و درسکوت شب، به تماشای شهر می نشینند.

بام تهران معروف ترین بخش مجموعه تفریحی منطقه توچال است و در بالاترین نقطه خیابان ولنجک قرار دارد. این جاذبه بخاطر دید فوق العاده زیبایی که از پایتخت به شما می دهد و برای آب و هوای خوش و محیط دل چسب آن بسیار محبوب شده است.

بام تهران در انتهای محله لوکس و اعیان نشین ولنجک قرار دارد. از طرفی بخش پایینی تله کابین توچال در این نواحی واقع شده است. در اصل،« بام» محدوده ای بین بخش پارکینگ تله کابین و ایستگاه نخست کوهنوردی توچال است پیش از این که به بام تهران برسیم، باید مسیری را از ورودی مجموعه تفریحی توچال و منطقه ولنجک تا خود بام تهران طی کنیم؛ مسیری کوهستانی که بعنوان مسیر تندرستی شناخته می شود و پیاده روی در آن یکی از تفریحات توچال است.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,آدرس بام تهران

تصاویر از بام تهران

امکانات تفریحی بام تهران:
1- پیاده روی و کوهنوردی:
درصورتی که اهل کوه پیمایی هستید، پیشنهاد می کنیم صبح زود راهی بام تهران شوید. با حدود 45 دقیقه پیاده روی از پارکینگ مجموعه، خود را به ایستگاه نخست تله کابین توچال برسانید. برای افردی که اهل پیاده روی نیستند هم اتوبوسی در نظر گرفته شده که هر نیم ساعت یک دفعه بام را از بالا تا پائین سیر می کند.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,جاده سلامتی بام تهران

جاده سلامتی در بام تهران

2- باشگاه تیر اندازی بام تهران:
در آغاز جاده بام تهران و مسیر تندرستی، در حین راه به نخستین تفریحی که بر می خورید باشگاه تیراندازی این مجموعه میباشد و رو به روی بوستان سلامتی 1 قرار گرفته است. در این باشگاه امکان تیر اندازی با کمان و دارت برای علاقه مندان قرار دارد ، همینطور دوستداران این ورزش میتوانند از کلاس های آموزشی این باشگاه هم استفاده کنند و در مسابقه های تفریحی و حرفه ای آن شرکت داشته باشند، کلاس های آموزشی این مجموعه به صورت مقدماتی و تکمیلی برپا می شود.

3- مجموعه اسکیپ روم یا اتاق فرار بام تهران:
اسکیپ روم یا اتاق فرار یکی دیگر از سرگرمی هایی است که در مجموعه بام تهران وجود دارد. در این مجموعه شما را در یک اتاق حبس می کنند. شما باید باتوجه به سر نخ هایی که به شما میدهند خودتان را از این اتاق بیرون سازید. مجموعه اسکیپ روم توچال، در بخش های آخری مسیرسلامتی و پیش از رسیدن به ایستگاه یکم قرار گرفته است.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,اتاق فرار بام تهران

اسکیپ روم یا اتاق فرار بام تهران

4- زیپ لاین بام تهران:
زیپ لاین یکی از تفریحات هیجان انگیز بام تهران است که در بالای دره ای به ارتفاع 60 متر در بین مسیر تندرستی و نرسیده به ایستگاه یک توچال واقع شده است. طول مسیر زیپ لاین بر روی دره توچال 170 متر است و مربیان متخصصی در آن روش استفاده از زیپ لاین را بدرستی به شما اموزش می دهد.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,زیپ لاین بام تهران

زیپ لاین از تفریحات بام تهران

5- تله سیژ بام تهران:
تله سیژ بام تهران یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات بام تهران به حساب می آید و از نخستین ایستگاه شروع می شود.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,تله سیژ بام تهران

عکس تله سیژ بام تهران

6- سورتمه توچال:
سورتمه توچال با 1420 متر طول بعنوان طولانی ترین سورتمه ایران شناخته می شود. سورتمه توچال یکی از هیجان انگیز ترین تفریح های منطقه توچال به حساب می آید.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,سورتمه بام تهران

سورتمه توچال

7- تله کابین توچال:
تله کابین توچال، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در تهران است. این تله کابین ۷ هزار و ۵۰۰ متر طول دارد و بعنوان یکی از طولانی ترین تله کابین های جهان معرفی می شود. ایستگاه نخست تله کابین توچال در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از دریا قرار گرفته و ایستگاه هفتم آن، ۲۹۳۵ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

 

بام تهران,بام تهران کجاست,تله کابین بام تهران

تله کابین توچال

بام تهران امکانات تفریحی دیگری مانند، بانجی جامپینگ، اسنوموبیل توچال، باشگاه تیر و کمان، پیست اسکی توچال، سینمای ۵ بعدی و … دارد که بهتر است خودتان به این مکان جذاب بروید آنها را از نزدیک ببینید.

بهترین فصل رفتن به بام تهران:
بام تهران منطقه ای کوهستانی و سرد است. در زمستان، هوایی سرد و مناظری پوشیده از برف دارد و در فصل بهار سرسبز و خرم و چشمنواز است. درصورتی که به دنبال ورزش های برفی هستید، زمستان بهترین زمان برای رفتن به بام تهران است.

 

برای افرادی که طبیعت سرسبز و آب و هوای معتدل را ترجیح می‌دهند، فصل بهار و فصل تابستان زمان مناسبی برای رفتن به بام توچال است. می توان گفت همه فصل ها بام تهران زیبایی های خاص خود را دارد.

 

آدرس بام تهران:
تهران – بزرگراه شهید چمران – خیابان یمن – انتهای خیابان ولنجک