بیوگرافی برگزار کورل، بازیگر ترکیه ای + عکس

بیوگرافی برگزار کورل، بازیگر ترکیه ای + عکس

 

 

برگزار کورل
برگزار کورل دوران کودکی خود را در اولوس، منطقه‌ای نزدیک بشیکتاش، استانبول گذرانده است. او در رشته تئاتر در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان تحصیل کرده است. در این مقاله با بیوگرافی برگزار کورل بیشتر آشنا خواهید شد.

 

برگزار کورل,بیوگرافی برگزار کورل,عکس برگزار کورل

تصاویر برگزار کورل

 

چکیده ای از بیوگرافی برگزار کورل:

زمینه فعالیت: بازیگر، مدل

تولد: ۲۷ اوت ۱۹۸۲

استانبول،ترکیه

والدین: تونجا کورل،هولیا دارجان

ملیت: ترک

همسر:خالد ارگنچ

 

 

برگزار کورل و همسرش

 

بیوگرافی برگزار کورل:

برگزار کورل (به انگلیسی: Bergüzar Korel) مدل و بازیگر ترک متولد ۲۷ اگوست ۱۹۸۲ می‌باشد. پدر و مادر برگزار کورل، تانجو کرل و هولیا دارجان هر دو بازیگر بودند. او همچنین یک خواهر بزرگ‌تر دارد که سال‌های زیادی است در آمریکا زندگی می‌کند.

 

برگوزار کرل دوران کودکی خود را در اولوس، منطقه‌ای نزدیک بشیکتاش، استانبول گذرانده است. وی پس از اتمام تحصیلاتش در مدرسه و کالج ایلدیز، وارد دانشگاه میمار سینان شده و در رشته تئاتر، تحصیلاتش را ادامه داد. در طول اولین سال های تحصیلاتش در دانشگاه، در چند فیلم و در نقش های کوتاه بازی می کرد .

 

اولین بازی حرفه ای برگزار کورل در سریال زندگی شکسته بود و در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم هزار و یک شب به شهرت رسید.

 

برگزار کورل,بیوگرافی برگزار کورل,عکس برگزار کورل

تصاویر برگزار کورل

 

جوایز و افتخارات برگزار کورل

کورل برای دو سریال هزار و یک شب و به ویژه کارادایی جوایز زیادی را به دست آورده است. اولین جایزه  برگزار کورل جایزه پروانه طلایی بود که برای بازی در نقش شهرزاد در سریال هزار و یک شب دریافت کرد، او در این مراسم کاندید جایزه بهترین بازیگر زن بود.

 

برگزار کورل در سال ۲۰۰۸ به عنوان موفق ترین بازیگر زن جایزه زودیاک مکس را از آن خود کرد. روزنامه ” Ayakl? Gazete” نیز به عنوان “بهترین بازیگر درام” جایزه ای به وی اهدا کرد. در سال ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای بازی در سریال کارادایی جوایز بیشماری را به خود اختصاص داد، از جمله وی جایزه شیر طلایی، التین ابجکتیو، پروانه طلایی، کوالیتی، بیلکنت و … را به عنوان بهترین بازیگر زن دریافت کرد.

 

برگزار کورل,بیوگرافی برگزار کورل,عکس برگزار کورل

عکس های اینستاگرام برگزار کورل

 

ازدواج برگزار کورل:

برگزار کورل در سریال هزار و یک شب با خالد ارگنچ ( بازیگر ترکیه ای ) آشنا شد و طولی نکشید که آشنایی این دو بازیگر به عشق منجر شد و در سال  2009 این دو بازیگر با هم ازدواج کردند. ماحصل این ازدواج دو پسر است که فرزند اول در سال  2010 به دنیا آمد است و فرزند دومشان در سال 2020 به دنیا آمد.

برگزار کورل,بیوگرافی برگزار کورل,عکس برگزار کورل

برگزار کورل و همسرش خالد ارگنچ

 

بیوگرافی خالد ارگنچ:

خالد ارگنچ پسر بازیگر ترک، سعید ارگنچ است، تحصیلات متوسطهٔ خود را در دبیرستان بشیکتاش آتاتورک در سال ۱۹۸۹ به اتمام رساند و سپس وارد دانشگاه فنی استانبول شد؛ اما بعد از یک سال آنجا را ترک کرد و به دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان رفت و به شغل اپراتوری کامپیوتر و فروشندگی پرداخت و سرانجام وارد دنیای بازیگری شد.

 

خالد ارگنچ ابتدا با خانم Gizem Soysaldı ازدواج کرد اما این ازدواج تنها یک سال طول کشید و در سال ۲۰۰۸ از یکدیگر جدا شدند. و در سال 2009 با برگزار کورل ازدواج کرد. این بازیگر که شهرتش را در سریال‌های هزار و یک شب و حریم سلطان به دست آورده بود اکنون به عنوان خواننده نیز فعالیت می‌کند و کنسرت‌های متعددی را به صورت رسمی برگزار می‌کند.

 

 تصاویر برگزار کورل:

برگزار کورل,بیوگرافی برگزار کورل,عکس برگزار کورل برگزار کورل و پسرش