بدلکاری های حیرت انگیز تام کروز در دوران بازیگری

تام کروز را بیشتر با فیلم‌های اکشن می‌شناسیم و انصافاً هم باید گفت: صحنه‌های پرزدوخوردی را در فیلم‌های تام کروز سراغ داریم که گل سرسبد این فیلم‌ها را می‌توان مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» نام برد. تام کروز در این فیلم‌ها هیجان را به اوج می‌رساند و زد و خورد‌هایی را انجام می‌دهد که حتی فکرش را نمی‌کنیم این صحنه‌های خطرناک را شخصاً انجام داده باشد. بعضی از این صحنه‌های پرزدورخورد به‌اندازه‌ای خطرناک هستند که حتی شرکت‌های بیمه‌گذار حاضر به بیمه تام کروز در این صحنه‌ها نمی‌شوند. اما تام کروز که میان‌سالگی را پشت‌سر گذاشته و توقع زیادی از او در اجرای صحنه‌های اکشن نداریم، شخصاً اصرار دارد که خودش در تمام این صحنه‌های خطرناک ایفای نقش کند.

بدلکاری های حیرت انگیز تام کروز در دوران بازیگری

با این حساب به این فکر افتادیم در ادامه به بدل‌کاری‌های مرگباری اشاره کنیم که تام کروز هیچ ابایی از انجام آن‌ها نداشته است و یکه‌و‌تن‌ها به دل خطر زده و فیلم‌های بسیار جذابی را برای مخاطبان آماده کرده است.

انفجار آکواریوم ۱۶ تنی (ماموریت غیرممکن ۱)

برای اینکه جسارت تام کروز را به شما اثبات کنیم نیازی نیست راه دوری برویم و کافی است نگاهی به مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» بیاندازید و بهتر است این فیلم‌ها را با اولین نسخه از «ماموریت غیرممکن»، محصول سال ۱۹۹۶ شروع کنیم. در یکی از صحنه‌های ابتدایی این فیلم، تام کروز را مشاهده می‌کنیم که در رستورانی شیک نشسته و در حال مکالمه است. کنار و بالای تام کروز نیز آکواریوم‌های بزرگی برای زیبایی رستوران قرار دارند.

پس از گذشت مدتی از گفتگو، تام کروز دکمه‌ای را برای انفجار آکواریوم‌ها فشار می‌دهد و به‌ناگاه نزدیک به ۱۶ تن آب موجود در این آکواریوم‌ها روی سر تام کروز خراب می‌شود. اگر خاطرتان باشد کارگردانی اولین نسخه از مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» بر عهده «برایان دی‌پالما» (Brian de Palma) بود و این کارگردان کهنه‌کار که با فیلم‌های اکشن غریبه نیست، سعی در منع‌کردن تام کروز از حضور در این صحنه خطرناک دارد، اما تام کروز به‌رغم خطر‌هایی که شکستن آکواریوم‌ها او را تهدید می‌کند اصرار می‌ورزد تا شخصاً در این صحنه ایفای نقش کند. «برایان دی‌پالما» تسلیم اصرار تام کروز می‌شود و اگر این فیلم را دیده باشید حتماً در جریان هستید که تام کروز بدون هیچ آسیبی از عهده ایفای نقش در این صحنه خطرناک بر می‌آید.

فروکردن چاقو در چشم (ماموریت غیرممکن ۲)

تام کروز با مبارزه با چاقو غریبه نیست و فیلم‌های زیادی را دیده‌ایم که با چاقو دمار از روزگار شخصیت‌های منفی داستان در می‌آورد. اما چاقویی که در این قسمت به آن اشاره می‌کنیم با درگیری‌های رایجی که تاکنون دیده‌ایم فرق می‌کند و از آنجایی که کارگردانی «ماموریت غیرممکن ۲»، محصول سال ۲۰۰۰، بر عهده «جان وو» (John Woo)، کارگردان خوش‌آوازه چینی هنگ‌کنگی بود، در این فیلم شاهد مبارزه تن‌به‌تن جانانه‌ای میان تام کروز و «دوگری اسکات» (Dougray Scott) بودیم.

در این صحنه، «دوگری اسکات» حریف تام کروز نمی‌شود و دست به چاقو می‌برد به جان تام کروز می‌افتد و در حرکتی سریع با چاقو به سمت صورت تام کروز حمله‌ور می‌شود و کروز موفق می‌شود در فاصله‌ای چند میلی‌متری جلوی چاقو را از فرو رفتن به چشمش بگیرد. طبق معمول تام کروز حاضر می‌شود این صحنه‌ها را به‌رغم خطری که داشت شخصاً انجام دهد. از طرف دیگر تام کروز «دوگری اسکات» را وادار می‌کند تا جایی که می‌تواند با چاقو با تمام قدرت به سمت چشم تام کروز حمله‌ور شود. در نهایت نیز چاقو را به یک کابل می‌بندند تا چاقو بیشتر از حد لازم به چشم تام کروز نزدیک نشود. این بدل کاری یکی از خطرناک‌ترین بدل‌کاری‌های تام کروز به‌حساب می‌آید، چرا که قطع شدن احتمالی کابلی که به چاقو متصل شده بود، کور‌شدن بی‌چون‌و‌چرای تام کروز را به‌دنبال داشت