پادشاه این شهر 100 زن در حرم سرای قصرش دارد

پادشاه این شهر 100 زن در حرم سرای قصرش دارد

پادشاه این شهر 100 زن در ی قصرش دارد 

نگاهی داریم به شهر بافوت که هنوز به سبک سنتی اداره می شود و حتی می توان را در آن دید که 100 زن را در خود جای داده هست. شهر بافوت Bafut در شمال غربی کشور کامرون تنها یکی از مناطقی هست که هنوز تحت فرمانروایی رییس قبیله و با ساختار قدرت سنتی اداره می شود. ساکنان این شهر در اصل در حدود 400 سال پیش از سرزمین هاي جنوبی رودخانه ي چادLake Chad به این مناطق کوچ کرده

 

و تسلط منطقه را به دست گرفتند. قبیله ي بافوت به محض رسیدن به این منطقه قصری را برای پادشاه خود که به وی Fon of Bafut به معنای پادشاه بافوت می گفتند ساختند و هنوز هم مقبره ي سه پادشاه نخست قبیله در این قصر قرار دارد. بعدها قصر پادشاه به مکان اخیر امروزی منتقل شد و همه ي ساله هزاران گردشگر خارجی از آن مشاهده می‌کنند.

 

این قصر با یک جنگل مقدس احاطه شده و در مرکز شهر قرار دارد. قصر بافوت از 50 منزل تشکیل شده هست که به دور هسته ي مرکزی و مقدس قصر که مقبره ي آچوم Achum Shrine نام دارد ساخته شده اند. این منزل ها بعنوان دربار پادشاهی و محل زندگی زنان پادشاه که تعداد آنها به صد نفر می رسد مورد بهره گیری قرار می گیرند.

حیاط بین سکونتگاه دو ملکه و محل اقامت پادشاه و مقبره ي آچوم که در انتهای عکس واقع شده اند.

 

همگی زنان پادشاه از ابتدا زن وی نبوده اند و وی بعضی از آنان را از پدرش به ارث برده هست. بر زمینه سنت هاي محلی وقتی که پادشاه Fon از جهان می رود جانشین وی تمامی زن ها و فرزندان وی را به ارث می برد. بدین ترتیب در واقع هر پادشاه با مادر خوانده هاي خود ازدواج میکند

 

و تمامی برادران و خواهران ناتنی اش به دختران و پسران او تبدیل می‌ شوند. پادشاه کنونی بافوت که یازدهمین پادشاه از خاندان سلطنتی به شمار می آید از پدر خود 72 زن و 500 فرزند به ارث برده هست.

فون آبومبی دوم Fon Abumbi II شاه کنونی بافوت

 

قصر نخست ي بافوت از چوب بامبو و نی ساخته شده بود اما بعد از اینکه نیروهای آلمانی در اواخر قرن نوزدهم به شهر حمله کرده و آن را با خاک یکسان نمودند، ساکنان شهر آن را با بهره گیری از آجر پخته بازسازی کردند. در این حمله تنها مقبره ي آچوم آسیبی ندیده و هنوز هم ساختار چوبی و کاه گلی آن حفظ شده هست.

 

مقبره ي آچوم نمادی مسحور کننده از معماری سنتی و مذهبی مردم شهر بوده و در آن اشیاء مقدسی وجود دارد. ورود افرادی غیر از پادشاه و مشاوران نزدیک او به این مقبره ممنوع هست. در روبروی این اقامتگاه چندین سنگ قبر وجود دارد که محل دفن شدن افراد شجاعی هست که به خاطر خدمت به پادشاه جان خود را از دست داده اند.

 

به گزارش پارس ناز همین طور مکانی به نام منزل ي تاکومبانگ Takombang House در این آلبوم وجود دارد که محل نگه داری طبل تشریفاتی پادشاه هست.این قصر در سال 2006 در لیست 100 محل در معرض خطر مورد حمایت بنیاد میراث جهانی قرار گرفت.

قبایل قدیمی آفریقایی،حرم سرا در قصر،زنان زیبا در حرم سرا

حرم سرای پادشاه،رابطه جنسی پادشاه،رابطه پادشاه با زنان 

  

 

پادشاه این شهر 100 زن در حرم سرای قصرش دارد