عدم تمایل زوجین برای استفاده از کاندوم

عدم تمایل زوجین برای استفاده از کاندوم

عدم تمایل زوجین برای استفاده از کاندوم 

بسیاری از زن و شوهرها تمایلی به استفاده از ندارند و برای رابطه جنسی ترجیح می دهند ریسک کرده و بدون راه ایمنی این کار را انجام دهند. مردم معمولاً ازکاندوم شکایت می کنند. می گویند با آن راحت نیستند، میل جنسیشان را کمتر می کند و صمیمیت رابطه جنسیشان را هم از بین می برد. خیلی ها هم فکر می کنند اگر همسرشان از آنها بخواهد

 

که از کاندوم استفاده کنند یعنی به آنها اعتماد ندارد. اگر همسر شما هم برای خودداری از استفاده از کاندوم، این بهانه ها را آورد، باید بدانید که تنها نیستید.اما باید بدانید که استفاده ازکاندوم حین رابطه جنسی به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش داده و از بروز بارداری نیز جلوگیری به عمل می آورد. به همین دلیل اگر همسرتان راضی به استفاده از کاندوم نبود، ارزشش را دارد که راهی برای راضی کردن او پیدا کنید.

 

راهکارهایی که در زیر به آن اشاره می کنیم، می تواند در این زمینه کمکتان کند:

 

از قبل برنامه ریزی کنید
قبل از اینکه از نظر جنسی تحریک شوید، در این رابطه با همسرتان صحبت کنید و درمورد فواید استفاده ازکاندوم برای داشتن یک رابطه جنسی ایمن تر توضیح دهید.

 

کاندومی با سایز مناسب تهیه کنید
افراد مختلف باید ازکاندوم هایی با سایزهای مختلف استفاده کنند. خوشبختانه کاندوم ها شکل ها، سایزها، رنگ ها، طعم ها و بافت های مختلفی دارند و از جنس های مختلف ساخته شده اند، به همین علت احتمال اینکه کاندومی پیدا شود که برای همسرتان راحت باشد و بتواند یک رابطه جنسی لذت بخش داشته باشد بیشتر است. می توانید انواع مختلف را امتحان کنید تا یکی مناسب خودتان را پیدا کنید.

 

ازکاندوم زنانه استفاده کنید
اگر خانمی هستید که نمی توانید شوهرتان را راضی به استفاده ازکاندوم کنید، می توانید از کاندوم های زنانه استفاده کنید که البته نباید همزمان با کاندوم مردانه استفاده شوند زیرا تماس دو کاندوم با هم می تواند موجب به پارگی کاندوم ها شود.

 

نگرشتان را مشخص کنید
اصرار به استفاده از کاندوم فقط برای محافظت از خودتان نیست، بلکه اینکار همسرتان را هم مصون می کند. اینکه از همسرتان بخواهید ازکاندوم استفاده کند نشانه این نیست که او را دوست ندارید، بلکه نشانه عشق و محبت واقعی است.

 

علت عدم راحتی باکاندوم را مشخص کنید
بعضی از مردها نمی توانند هنگام استفاده ازکاندوم، نعوظ داشته باشند. خیلی وقت ها علت این مشکل، سایز نامناسب کاندوم است و خیلی وقت ها هم این مشکل علت روانی دارد. اگر تغییر کاندوم مشکلتان را حل نکرد، می توانید به دکتر مراجعه کنید.

 

جریان عشق بازی را متوقف نکنید
استفاده ازکاندوم به این معنی نیست که نمی توانید رابطه جنسی لذت بخش و مفرح داشته باشید. قبل از شروع حتماً چند کاندوم کنار دستتان داشته باشید تا درصورت لزوم، نیازی به متوقف کردن جریان عشق بازی بخاطر پیدا کردن کاندوم نباشد.

 

 

عدم تمایل زوجین برای استفاده از کاندوم