بازیگران مشهور هالیوودی که برای همیشه از سینما رفتند

بازیگران مشهور هالیوودی که برای همیشه از سینما رفتند

بازیگران مشهور هالیوودی که برای همیشه از سینما رفتند 

تعداد زیادی از مشهور هالیوودی در حالیکه در بحبوحه بازیگری خود بوده اند اما به یکباره از اینکار دست کشیدند و خداحافظی نمودند. دنیای و هالیوود اسرار بسیار زیادی دارد که برملا شدن خیلی از آن ها همگان را به حیرت وا میدارد. یکی از عجایب هالیوود کنار کشیدن ستاره هاي بزرگ از دنیای هست.

 

و اینکه آیا دلیلی که برای کناره گیری خود می‌گویند تا چه واقعیت دارد همۀ وقت} محل بحث و گفت و گو هست. در این نوشتار با ۱۰ ستاره هالیوود که برای همه ي وقت از سینما کنار کشیدند آشنا می‌شویم.

 

۱.کامرون دیاز

شاید متوجه نشده باشید که کامرون دیاز از سال 2014 و پس ازفیلم آنی در فیلم دیگری نکرده و او هیچ فیلمی را هم در نوبت پخش ندارد.این ستاره هالیوود اخیرا در مراسمی که گوئینت پالترو، برترین دوستش برگزار کرده بود توضیح داد که چرا از صحنه سینما دور شده هست.

 

کامرون دیاز در مورد علت غیبتش در هالیوود گفت من فقط رفتم. واقعا نمی تونم به خودم بگم که من کی هستم. این چیز دشواریه که بشه باهاش روبرو شد. احساس کردم که به این تجدید روحیه نیاز دارم.او از زمان غیبتش کرده و دو کتاب هم منتشر کرده هست.

 

۲.دانیل دی لوئیس

این بازیگر معروف برنده اسکار هفته قبل با اعلام بازنشستگی همۀ را شگفت زده کرد.این ستاره هالیوود او هنوزفیلم Phantom Thread «ریسمان توهم » را تا پایان سال جاری در نوبت پخش دارد. این فیلم براساس دنیای مد دهه 1950 میلادی در لندن ساخته شده هست.پس از تمام شدن این فیلم، او دیگر بعنوان بازیگر کار نخواهد کرد”.اینکه می توان وی را برای بازگرداندن به بازیگری وسوسه کرد در آینده مشخص میشود.

 

۳.سرشون کانری

شون کانری، ستاره فیلم‌هاي جیمز باند زمانی بعنوان سکسی‌ترین مرد قرن بیستم گزینش شد. او در سال ۲۰۰۳ پس از فیلم “انجمن نجیب زادگان عجیب” بازیگری را کنار گذاشت.او تا قبل از دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از انستیتو فیلم ایالات امریکا در سال ۲۰۰۶، رسما بازنشستگی خود را تایید نکرد.

 

هر چند که مایکل کین، بازیگر معروف و دوست شون کانری، گفت که این صنعت فیلم بود که ستاره فیلم‌هاي جیمز باند را بازنشسته کرد به این علت که او نمیخواست نقش‌هایي کوچک مانند پیرمردان را بازی کند و به او نقش‌هاي اول فیلمهای رمانتیک هم توصیه نشد.این ستاره هالیوود از آن زمان، از بازنشستگی لذت می برد ووقتش را به گلف و تماشای مسابقات تنیس می‌گذراند.

 

۴.شرلی تمپل

شرلی تمپل یکی از مشهور ترین بازیگران خردسال در سال ۱۹۳۵ اسکار ویژه‌اي به دلیل خدماتش به صنعت فیلم و در زمانی که تنها ۷ سال داشت، دریافت کرد.اما هر چه که بزرگتر شد توصیه بازیگری کمتری دریافت کرد. او در سال ۱۹۵۰ در ۲۲ سالگی خود را از حرفه بازیگری بازنشسته کرد.

 

شرلی تمپل باردیگر در دهه ۱۹۶۹ میلادی در مرکز دقت قرار گرفت، اما این بار بعنوان سیاستمدار و دیپلمات. او در سال ۱۹۸۹ بعنوان سفیر کشور آمریکا در چکسلواکی مشغول به کار شد.خانم تمپل تا زمان مرگش در ۸۵ سالگی در سال ۲۰۱۴ برای سازمان ملل کار کرد.

 

۵.ریک مورانیس

ریک مورانیس، هنرپیشه کانادایی پس از بازی در فیلم‌هایي چون شکارچیان روح، توپ‌هاي فضایی، فروشگاه کوچک وحشت در سینمای هالیوود با اقبال روبرو شد.اما با مرگ همسرش در سال ۱۹۹۱ به تدریج از فعالیت‌هاي بازیگریش کاسته شد. او در سال ۱۹۹۷ کاملا با دنیای بازیگری خداحافظی کرد تا وقتش را صرف بزرگ کردن بچه‌هایش بکند.

 

ریک مورانیس در سال ۲۰۰۵ در گفتگویی با روزنامه یو اس اي تودی گفت: “من پدر تنهایی هستم. و حالا می‌فهمم که بزرگ کردن بچه‌ها و همزمان مسافرت کردن به دلیل بازی در فیلم کار سختی هست.”این ستاره هالیوود همین طور گفت: “بنابراین کمی به خودم استراحت دادم و این استراحت کوتاه به استراحتی بلندتر منجر شد و بعد فهمیدم که واقعا دلم برای بازی کردن تنگ نشده.”

 

۶.جک گلیسون

جک گلیسون در نقش شاه جفری در سریال تلویزیونی «بازی تخت و تاج» برای سه سال یکی از منفی‌ترین کاراکترها را در تلویزیون بازی کرد. اما زمانی که این شخصیت در فصل سوم این سریال تلویزیونی کشته شد او بعنوان ایفاگر این نقش هم تصمیم گرفت که به دوران بازیگری خود پایان دهد.

 

گلیسون در گفتگویی با هفته نامه اینترتینمت گفت از ۸ سالگی بازیگری را شروع کردم. من دیگه مانند قبل از اینکار لذت نمی برم. تا همین حالا بازیگری همه ي وقت چیزی بود که من بخاطر لذت بردن با دوستانم انجام می‌دادم و یا اینکه در تابستان برای تفریح ازش لذت می‌بردم.جک گلیسون تحصیل در رشته فلسفه و الهیات در کالج ترینیتی در دابلین را شروع کرده هست.

 

۷.آماندا باینز

آماندا باینردر دوران نوجوانی با نمایش آماندا از شبکه نیکلودین در اواخر ۱۹۹۰ در کانون توجهات قرار گرفت.پس از آن در آلبوم‌اي از فیلم‌ها برای نوجوانان شرکت کرد. از جمله این فیلم‌ها می توان به “آنچه که یک دختر میخواند در سال ۲۰۰۳ اشاره کرد او در این فیلم نقش دختری را بازی کرد

 

که در می‌یابد پدرش «کولین فرت» در تلاش هست تا اولیه وزیر شود. او در فیلم”این دختر همان مرد هست” در سال ۲۰۰۶ بازی کرد. این فیلم برداشتی مدرن از دوازده شوالیه شکسپیر هست.زمانی به او لقب “لوسیل بال جوان” را دادند. آخرین فیلمی که بازی کرد در سال ۲۰۱۰ بود. در همان زمان در توییتی نوشت: “اگر چیزی را دوست نداشته باشم. دیگر انجامش نمی دهم. من دیگر بازیگری را دوست ندارم، بنابراین آن را متوقف کردم.”

 

از آن زمان این ستاره هالیوود چند مورد درگیری با قانون داشته از جمله رانندگی در حین مستی و مصرف مواد. اما این هنرپیشه که حال ۳۱ ساله هست در گفت و گو‌اي که اخیرا داشته گفت می خواهد بار دیگر فیلم بازی کند.

 

۸.گرتا گاربو

گرتا گاربو به گفتن این جمله مشهور هست “می خواهم تنها باشم”؛ و در پایان واقعا همینطور شد.خانم گاربو یکی از اسرارآمیزترین ستارگان در دهه ۱۹۳۰ میلادی بود.او به شدت پایبند حریم خصوصی خود بود. او هرگز در دوران فعالیتش گفت و گو نکرد، تصویر هایش را امضا نکرد و یا در پخش فیلم هایش شرکت نکرد.

 

او در ۳۶ سالگی بازیگری را کنار گذاشت و گفت که از “هالیوود خسته شده و میخواهد زندگی دیگری را امتحان کند.”اما بازنشستگی زودهنگام او و متعاقب آن گوشه نشینی به معنای آن بود که مردم وی را با جوانی ابدی بر پرده سینما بیاد دارند

 

۹.جین هکمن

پس از دو دهه فعالیت هنری و بردن دو اسکار در سال ۱۹۷۱ برای فیلم “رابطه فرانسوی” و ۱۹۹۲ برای فیلم ” نابخشوده” او در سال ۲۰۰۴ در برنامه تلویزیونی لاری کینگ اعلام بازنشستگی کرد.چهار سال بعد، در گفت و گو‌اي با خبرگزاری رویترز گفت که هرچند دلش برای بازیگری تنگ شده ، اما دیگر نمیخواهد که اینکار را انجام دهد.

 

جین هکمن در این گفت و گو همین طور گفت که این صنعت خیلی استرس‌زا هست و او احساس کرده که نمی خواهد در این عرصه فعالیت داشته باشد.آقای هکمن از زمان بازنشسته شدن تاکنون سه رمان نوشته هست.

 

۱۰. دوریس دی

دوریس دی یکی از بزرگ ترین ستارگان دهه ۱۹۶۰ بود که این را باید مرهون تبحرش در دو اساس خوانندگی و بازیگری دانست.او در چندین فیلم از جمله جین بلا، دوستم بدار یا ترکم کن و صحبت‌هاي بالینی بازی کرد.آخرین فیلم دوریس دی به سال ۱۹۶۸ برمی‌گردد. او پس از حضوری اندک در تلویزیون در سال ۱۹۷۵ اعلام کرد که از بازیگری کناره گیری میکند.

 

دوریس دی ۹۵ ساله از آن زمان تاکنون زندگیش را صرف حمایت از کرده و در سال ۱۹۷۸ موسسه‌اي به نام خودش در حمایت از حیوانات تاسیس کرده هست.

 

بازیگران مشهور هالیوودی که برای همیشه از سینما رفتند