5 پیکر جدید از زیر آوار پلاسکو بیرون کشیده شد

5 پیکر جدید از زیر آوار پلاسکو بیرون کشیده شد

5 پیکر جدید از زیر آوار پلاسکو بیرون کشیده شد 

بامداد امروز 5 پیکر مربوط به شهروندان از زیر آوار انبوه بیرون کشیده شد و به بهشت زهرا منتقل گردید. عملیات آوار برداری همچنان ادامه دارد. تاکنون پیکر ۲ شهید آتش نشان و ۳ شهروند از زیر آوار خارج شده است، اما چندین آتش نشانان و شهروند عادی هنوز زیر آوار هستند.

 

آخرین اخبار از امدادرسانی حادثه پلاسکو به شرح زیر است:

تحویل پیکرهای خارج شده از زیر آوار به پزشکی قانونی

فراهانی معاون اورژانس تهران از تحویل پیکر ۴ شهروندی که در بامداد امروز از زیر آوار خارج شد، به پزشکی قانونی خبرداد.وی گفت: تعداد مصدومان حادثه پلاسکو به تعداد ۱۹۵ نفر رسیده که ۴۵ نفر برای درمان تخصصی به مراکز درمانی منتقل و مابقی سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

 

پیکرهای خارج شده قابل شناسایی هستند

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور گفت: طی ساعات گذشته چهار جنازه پیدا شده است که با توجه به اینکه آثار سوختگی شدید ندارند، قابل شناسایی هستند.

 

احتمال یافتن پیکرهای دیگری از زیر آوار

ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی: احتمال یافتن پیکرهای دیگری از زیرآوارماندگان وجود دارد. کار جستجو در جبهه شرقی و جنوبی ساختمان پلاسکو پایان یافته است و جمع آوری ضایعات انجام می شود.ملکی افزود: کار جستجو بدنهای زیر آوار مانده در جبهه غربی ادامه دارد.

 

وی گفت: به وسیله حفر تونل هایی نیز در زیر زمین مشغول جستجو هستیم.

 

خروج پیکر ۶ نفر از زیر آوار پلاسکو تاکنون

با کشف پیکر ۴ نفر از شهروندان (غیر آتش نشان) تا کنون مجموعا پیکر ۶ نفر از زیر آوارها بیرون کشیده شده است.

 

چهارمین جسد از زیر آوار بیرون کشیده شد

پیکر ۴ نفر از شهروندان به صورت قطعی از زیر آوارها بیرون کشیده شد.

 

با این حساب عملیات تجسس در طبقات زیرین پلاسکو به اتمام رسید و هم اکنون نیرو ها در حال تلاش برای ادامه آواربرداری و کشف پیکر مطهر شهدا از بالا هستند.

 

جزییات جدید از کشف اجساد زیر آوار پلاسکو

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: تیم های امدادی با حفر کانال از سمت غرب پاساژ پلاسکو وارد ساختمان شده و دقایقی قبل موفق شدند سه جسد را کشف کنند. این اجساد همگی شهروند بوده و در میان آنها آتش نشانی وجود ندارد

 

سخنگوی آتش نشانی با بیان اینکه امدادگران اورژانس پس از معاینه اجساد مرگ آنها راتایید کردند، افزود: مشخص شد چند روزی از مرگ این افراد می گذرد و علت مرگ آنها ریزش آوار استملکی در مورد سن این افراد گفت: سن اجساد کشف شده میانسال به بالا است

 

اجساد کشف شده نیروهای تاسیساتی پلاسکو بودند

بنابر اطلاعات کسب شده، اجسادی که دقایقی پیش از زیر آوار پلاسکو کشف و خارج شدند، متلق به نیروهای تاسیساتی پلاسکو بوده که در موتورخانه حضور داشتند.

 

کشف ۵ جسد از زیر آوارهای پلاسکو

هم اکنون ۴ جسد از زیر آوارها خارج شده و ماموران در حال تلاش برای خروج پنجمین پیکر هستند.همچنین اخبار مربوط به کشف افراد زنده از زیر آوارها صحت ندارد.تا کنون مجموعا پیکر ۷ نفر از زیر آوارها بیرون آورده شده است.

 

سومین جسد از شهروندان عادی از زیر آوار خارج شد

کولیوند، سرپرست اورژانس کشور خارج شدن سومین پیکر را از تونلی که به سمت موتورخانه پلاسکو می رود تایید کرد.به این ترتیب تعداد کشته شدگان حادثه پلاسکو تا کنون با احتساب یک فوتی روز اول در بیمارستان ۶ نفر استدومین جسد کشف شده از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو خارج شد

 

به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی پیش دومین جسد کشف شده از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو خارج شد.سرپرست اورژانس: پیکر یک شهروند از قسمت موتورخانه خارج شده استکولیوند سرپرست اورژانس کشور اعلام کرد: پیکر یکی از افراد غیرآتش‌نشان از قسمت موتورخانه ساختمان پلاسکو خارج شده است.

 

دومین جسد کشف شده از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو خارج شد.

گزارش های تایید نشده حکایت از آن دارد که نیروهای امدادی در آخرین تجسس خود به جسد ۴ نفر دیگر دسترسی پیدا کرده اند. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

 

جسد نخستین شهروند کشف شده به بیرون منتقل شد

جسد نخستین شهروند کشف شده از زیر خروارها آوار ساختمان پلاسکو به بیرون منتقل شد. عملیات تجسس کماکان ادامه دارد.

 

کشف جسد یکی از شهروندان از زیر آوار پلاسکو

بر اساس آخرین گزارش اعلام شده تا این لحظه جسد یک نفر از شهروندان (غیر آتش نشان) کشف شده است. عملیات تجسس کماکان از سوی نیروهای امدادی ادامه دارد.امدادگران در تلاش برای دسترسی به یکی از فضاهای زیر سطحی پلاسکوبه گزارش خبرنگار مهر، از ساعاتی پیش عملیات جدیدی برای حفر تونل به منظور دسترسی به یکی از نقاط زیرین ساختمان پلاسکو صورت گرفت.

 

در زیر می توانید تمام مسیرهای منتهی به ساختمان آوار شده پلاسکو را ببینید که همچنان مسدود هستند.

 

مطالب مرتبط :

 

 

5 پیکر جدید از زیر آوار پلاسکو بیرون کشیده شد