چطور کارمندانی خوشحال داشته باشیم؟

آموزش‌
کارکنان هزینه زیادی دارد، اما از دست دادن یکی از آنها هزینه بیشتری
تحمیل می‌کند. آمار و ارقام دروغ نمی‌گویند. اگرچه درصد تغییر کارکنان در
آمریکا اکنون بسیار کم و حدود ۴/۱ درصد است، اما باز هم این واقعیت کماکان
معتبر است که ازدست دادن یک کارمند برای هر شرکت ۲۵ تا ۲۵۰ درصد درآمد
سالانه آن کارمند ضرر به بار می‌آورد.

مدیران همیشه باید مطمئن شوند که کارمندانشان مولد و خوشحال باقی بمانند و
از کاری که انجام می‌دهند رضایت داشته باشند. اما چه‌طور می‌توان کارمندان
خوشحال را از کارمندان ناراحت تمیز داد؟


برای مطالعه کامل متن به” ادامه مطلب” مراجعه کنید:

آموزش‌ کارکنان هزینه زیادی دارد، اما از دست دادن یکی از آنها هزینه بیشتری تحمیل می‌کند. آمار و ارقام دروغ نمی‌گویند. اگرچه درصد تغییر کارکنان در آمریکا اکنون بسیار کم و حدود ۴/۱ درصد است، اما باز هم این واقعیت کماکان معتبر است که ازدست دادن یک کارمند برای هر شرکت ۲۵ تا ۲۵۰ درصد درآمد سالانه آن کارمند ضرر به بار می‌آورد.

مدیران همیشه باید مطمئن شوند که کارمندانشان مولد و خوشحال باقی بمانند و از کاری که انجام می‌دهند رضایت داشته باشند. اما چه‌طور می‌توان کارمندان خوشحال را از کارمندان ناراحت تمیز داد؟


چهار نکته که نشان می‌دهند کارمندانتان به توجه شما نیاز دارند 


۱٫ کارمندی همیشه دیر می‌آید یا بیش از حد تلفن می‌زند و خبر می‌دهد که مریض است.

یک کارمند خوشحال سر وقت داخل محیط کارش حاضر می‌شود و اغلب اوقات بهانه مریضی نمی‌گیرد. اگر کارمندی از کار خویش راضی باشد، دلیلی ندارد که دچار خستگی مزمن شود. اما اگر چنین چیزی در کارمندانتان مشاهده نمی‌کنید، باید خطر را جدی بگیرید.
اول بررسی کنید و ببینید که آیا کارمند شما دلیل موجهی دارد (مثلاً مرگ در میان نزدیکان یا مسائل شخصی) یا خیر. اگر کارمندتان همیشه از این بهانه‌ها می‌آورد که «داخل ترافیک گیر افتادم» یا «کار واجبی برای انجام دادن داشتم» شاید در واقع به دنبال مکان‌های بهتر و رضایت‌بخش‌تری برای کارکردن می‌گردد. آنها شاید به مصاحبه‌های کاری می‌روند یا با دوستانی که فرصت‌های شغلی می‌شناسند قرار ملاقات می‌گذارند.
یک کارمند ناراحت اغلب به خاطر این فکر که باید دوباره سر کار برود، مریض می‌شود. مریضی‌های رایج در این موارد سردردهای استرسی یا مشکلات معده است.


۲٫ کارمندان شما استراحت‌های طولانی می‌کنند.

اینکه کارمندان برای ناهار یا نوشیدن قهوه استراحت کنند، هیچ عیبی ندارد. این کارها فرصت مناسبی برای کارمندان پدید می‌آورد تا با همکاران خویش روابط دوستانه‌ای برقرار کند و کمی تفریح کند. اما اگر کارمند شما بیش از آنکه کار کند، وقت صرف خوردن ناهار و نوشیدن قهوه کند، آنوقت باید به او توجه خاصی نشان دهید و مشکل‌اش را بفهمید.


۳٫ کارمند شما دیگر مولد نیست یا سطح قابلیت تولید وی کاهش می‌یابد.

کارمندان ناراحت همه‌اش به ساعت نگاه می‌کنند. دیر می‌آیند و آرام و قرار ندارند تا از دفتر کار بیرون بزنند. وقتی کیفیت اجرای یکی از کارمندانتان نزول کرد، شما در مقام مدیر باید دریابید که چه بسا رضایت چندانی از کار خویش ندارد. آن وقت ملاقاتی حضوری و چهره‌به‌چهره با وی ترتیب دهید و ببینید مشکل از کجا آب می‌خورد.
اگر از کارش ناراضی بود، فرصت بدهید در جاهای دیگر و روی پروژه‌های دیگری کار کند که به آنها علاقه بیشتری دارد. یک مدیر باید احساسات کارمندان خویش را بفهمد و بتواند انگیزه کافی را برای آنها فراهم آورد.


۴٫ کارمند شما از دیگران فاصله می‌گیرد.

کارمندان خوشحال بیشتر دوست دارند با همکارانشان ارتباط بگیرند. آنها حال‌و‌هوایی شادان دارند و به خوبی با دیگران کنار می‌آیند و کار می‌کنند. اگر شور و شوق یک کارمند تغییر کند، باید ابتدا مافوق مستقیم وی را در نظر بگیرید و به او اخطارهای لازم را بدهید.اگر کارمندی از جمع همکاران کنار بکشد، ممکن است نشانه این باشد که وی مشکلات عاطفی یا اجتماعی یا شخصی پیدا کرده است. به‌علاوه کارمندان ناراحت با کوچک‌ترین چیزی اذیت می‌شوند و آزار می‌بینند. وقتی چیزهای کوچک کارمندانی را آزار دهد، ممکن است وی صدایش را بالا ببرد یا حتی دعوا راه بیندازد.چهار نکته برای داشتن کارمندانی خوشحال    


۱٫ آینده کاری آنها را به طور شفاف بیان کنید و مسیر را برایشان مهیا سازید.

کارمندان دوست دارند تا از آینده کاری خود در شرکت شما باخبر شوند. به علاوه، برنامه‌های آموزش و توسعه باید فراهم شوند تا به کارمندان شما کمک کنند تا چیزهای نو یاد بگیرند و دانش خویش را گسترش دهند.


۲٫ اهمیت توازن بین کار و زندگی را به رسمیت بشناسید.

یک مدیر باید پی ببرد که کارکنان او علاوه بر کارکردن، پدر، مادر، دختر، دوست و الخ هم هستند. هیچ کارمندی دوست ندارد بیش از ساعات کاری مورد نیاز در دفتر کار بماند. وی دوست دارد تا وقت آزاد خود را با دوستان یا خانواده خویش بگذراند. مدیر باید نسبت به زمان کاری حساس باشد و به کارمندان خویش اجازه دهد تا در مورد دیگر مسائل زندگی خویش نیز وقت داشته باشند.


۳٫ تشویق کنید و محترم بدانید.

هر انسانی به صورت ذاتی تمایل دارد تا تشویق شود و کار او را ارج بنهند. وقتی کارمند شما کاری فوق‌العاده انجام می‌دهد، او را تشویق کنید. وقتی ایده‌ای درخشان پیشنهاد می‌دهد، حتما از وی قدردانی کنید.


۴٫ به انتقادها گوش دهید و خود نیز نقدهای سازنده وارد کنید

کارمندان وقتی خوشحال‌تر خواهند بود که بدانند روسای آنها گوش شنوا دارند، زیرا با دانستن این واقعیت انگیزه بالاتری پیدا می‌کنند و اهمیت بیشتری برای خود در محیط کار قائل می‌شوند. همچنین می‌توانند ایده‌های خلاقانه و کارساز ارائه دهند و وقتی یک کارمند اشتباه کند، مدیر نباید در ملاء عام وی را توبیخ کند. سعی کنید انتقادها را به‌صورت پنهانی‌تر و محترمانه بیان کنید.منبع: workawesome.com

نقل از دنیای اقتصاد

نویسنده نوشته: محمدرضا سربیون

3 thoughts on “چطور کارمندانی خوشحال داشته باشیم؟

  چند نفری؟؟؟

  (دی ۷, ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۳)

  سلام
  شرمنده میشه طریقه محاسبه نمره عملی یه درس رو بگین؟
  که چگونه با نمره میان ترم و پایانی جمع میشود و نمره نهایی اعلام میشه؟
  ممنون


  با سلام
  نحوه محاسبه نمره در دانشگاه پیام نور دارای حالت های مختلفی می باشد که به صورت زیر است.

  حالت اول : اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم در نظر بگیرد.
  میان ترم از ۶ نمره + نمره امتحان از ۱۴ نمره = ۲۰

  حالت دوم : اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم در نظر نگیرد و یا درس خودخوان باشد.
  نمره امتحان از ۱۴ نمره ضرب در ۱۰ تقسیم بر ۷ = ۲۰

  حالت سوم : اگر درس دارای واحد عملی (پرو‍ژه) بود مثلا برای یک درس سه واحدی مثل آمار و کاربرد
  (حالت اول ضرب در ۲ + نمره پروژه از ۲۰ نمره) تقسیم بر ۳ = ۲۰

  نکته : نمرات دانشجو در درسهایی که واحد عملی ندارند در حالتهای اول و دوم محاسبه می شود و بهترین حالت در نظر گرفته میشود. به طور مثال اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم ۳ از ۶ نمره را در نظر بگیرد و دانشجو نمره ۱۴ از ۱۴نمره را کسب کند در حالت اول نمره دانشجو ۱۷ می شود اما در حالت دوم نمره دانشجو ۲۰ می شود پس سیستم نمره ۲۰ را برای دانشجو در نظر میگیرد یعنی ۱۴ ضربدر۱۰تقسیم بر ۷= ۲۰

  نیما

  (دی ۸, ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۳)

  سلام
  خسته نباشید
  ۱سوال داشتم.
  من میتونم کل مطالب وبلاگ شما رو داشته باشم؟اگه این اجازه رو میدید فایلشو از شما بگیرم؟


  سلام
  کل مطالب برای چی؟
  بعدش من کل مطالب رو چطور به شما بدم، همه اش تو سایت هست دیگه !

  چند نفری؟؟؟

  (دی ۹, ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۸)

  ممنونم از راهنمایتون. لطف کردین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette