پایان نامه ” تخمین تابع پس انداز خصوصی در ایران”

عنوان پایان نامه : تخمین تابع پس انداز خصوصی در ایران
فرمت فایل : word و PDF
حجم فایل : ۲٫۳ مگابایت
تعداد صفحات : ۶۹ صفحه
قیمت : ۷۰۰۰ تومان

 

 

چکیده
این پژوهش در پی پیش بینی تابع پس انداز خصوصی در ایران است. در این پژوهش سعی شده است اثر متغیرهایی مانند نرخ واقعی ارز محدودیت قرض ، بار تکفل ، تولید ناخالص داخلی ، نرخ بهره ، نرخ تورم و تحولات ناشی از جنگ و درامد های نفتی در اقتصاد ایران مورد بررسی قرار گیرد. لازم به ذکر است که در این مقاله به دلیل عدم وجود امارهای مربوط به نرخ بهره از متغیر نرخ سود بانکی به عنوان جانشین استفاده شده است، همچنین در مورد متغیر محدودیت قرض از دو متغیر نسبت اعتبارات اعطایی سیستم بانکی به بخش خصوصی به تولید ناخالص داخلی و نسبت نقدینگی بخش خصوصی به تولید ناخالص داخلی استفاده شده است. نتایج حاصل از این تحقیق نشان می دهد که اثر تولید ناخالص داخلی، نرخ بهره و شوکهای حاصل از درآمدهای نفتی بر پس انداز خصوصی مثبت و اثر نرخ واقعی ارز، نرخ تورم، بارتکفل و تحولات ناشی از جنگ تحمیلی بر پس انداز خصوصی منفی است از طرف دیگر اثر محدودیت قرض بر پس انداز خصوصی مبهم است . در این پژوهش ضریب تصحیح خطای برداری منفی و برابر با۹۰/- است و نشان می دهد که اگر یک شوک پس انداز بخش خصوصی را تحت تاثیر قرار دهد و از تعادل دور کند طی هر دوره کوتاه مدت ۹۰ درصد از این انحراف تصحیح و دوباره به تعادل بر می گردیم.

فهرست مطالب

فصل اول
مقدمه
هدف از تحقیق
فرضیه های تحقیق
پیشینه تحقیق
– مطالعه کرمی
– مطالعه اصلانی
– مطالعه ابریشمی و نامور
– مطالعه کواک و لی
– مطالعه حسان و دیگران
– مطالعه نارایان و سیایی
– مطالعه آلیس و اندریو
روش تحقیق

فصل دوم
مفهوم پس انداز
انواع پس انداز
پس انداز اشخاص
الف:پس اندازهای اختیاری
ب: پس انداز اجباری
پس انداز شرکت ها
پس انداز بخش دولتی
منابع سرمایه ایی خارجی
نظریه های مربوط به پس انداز
نظریه درآمد دائمی
نظریه کلاسیک
نظریه کینز
نظریه سیکل زندگی

فصل سوم
عوامل موثر بر پس انداز خصوصی
درآمد
نرخ بهره
تورم
بار تکفل
محدودیت قرض
نرخ واقعی ارز
سیاست های مالی
سیاست های مالیاتی

فصل چهارم
روش محاسبه پس انداز خصوصی در ایران
ارائه مدل
آزمون ریشه واحد
برآورد روابط بلند مدت بین متغیرها
آزمون انگل گرینجر
بررسی روابط بلند مدت متغیر ها با کمک آزمون یوهانس- یوسیلیوس
تعیین درجه الگوی خود رگرسیون برداری
تعیین بردارهای همجمعی
روش بهمنی-اسکویی-بروک
یافته های تحقیق
برآورد رابطه کوتاه مدت بین متغیر ها با استفاده از الگوی تصحیح خطا

فصل پنجم
نتیجه گیری
پیشنهادات
پینوشت
فهرست
Abstract

 

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کند

 

70,000 ریال – خرید

نویسنده نوشته: محمدرضا سربیون

2 thoughts on “پایان نامه ” تخمین تابع پس انداز خصوصی در ایران”

    علی

    (تیر ۲۱, ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶)

    باسلام
    این پایان نامه مربوط به رشته مدیریت صنعتی نمی باشد . دانشگاه موضوع آن را از من قبول نکرد . در صورت داشتن موضوع که به رشته ما بخورد به اشتراک بگذارید ممنون می شوم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette