نکات سلامت پوست و مو هنگام ورزش شنا

نکات سلامت پوست و مو هنگام ورزش شنا

نکات سلامت پوست و مو هنگام ورزش شنا 

هنگامی که به میروید باید نکاتی را راجع به سلامت پوست و مو رعایت نمایید،به خصوص وقتی که در استخرهای عمومی میکنید. باوجودی که شنا نوعی درمان آرامش‌بخش برای ذهن بوده و برای قلب نیز مفید هست، همه ي وقت برای پوست و مو برترین گزینه نیست. با مراقبت هاي زیر از پوست و موی خود حفاظت کنید…

 

بنابراین اگر تصمیم دارید مرتباً شنا کنید، خواه در یک استخر پر از مواد شیمیایی، یک اقیانوس پر از نمک، برکه، و یا دریاچه، لازم هست اقداماتی ویژه برای مراقبت از پوست و موی خود انجام دهید تا بتوانید سلامت و رطوبت آن‌ها را حفظ کنید.

 

مراقبت از پوست
آب استخر و دریا دارای کلر و نمک میباشند که می توانند پوست و موی شما را خشک کرده و در روزهای تابستان یک‌لایه‌ي سبز روی مو هاي شما ایجاد کنند، بنابراین باید مراقبت بیشتری از مو هاي خود کرده و از هایلایت کردن آن‌ها خودداری کنید. همین طور فراموش نکنید گذشته از ورود به استخر از کرم ضد آفتاب ضد آب بهره گیری نمایید.

 

جهت مراقبت از پوست انجام اینکار گذشته از شنا ضرورت دارد. درضمن این کرم باید ضد عرق و بدون چربی بوده و پوست شما را در تمام‌روز محافظت کند. همین طور لوسیون هاي ضد آفتابی وجود دارند که دارای A، C و Eهستند و به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند.

 

اطمینان یابید که لوسیون ضد آفتاب را به‌طور یکنواخت روی تمامی نواحی بدن که در معرض نور قرار دارند به کار میبرید و فراموش نکنید آن را بالای گوش‌ها و روی پاهای خود نیز بهره گیری کنید. همواره برچسب محصول را جهت آگاهی از روش بهره گیری پیشنهادی مطالعه کنید.

 

همۀ وقت} بعد از شنا برای شستشوی بدن خود از شوینده‌اي حاوی وازلین، گلیسیرین، و یا یک صابون ملایم و آب ولرم بهره گیری کنید، اینکار به رطوبت رسانی مجدد پوست شما در حین دوش گرفتن کمک میکند.

 

مراقبت از مو در شنا
آب استخر و دریا می تواند به مو هاي شما نیز آسیب بزند و آن را خشک کند. پیشنهاد می شود که گذشته از رفتن به استخر از یک نرم‌کننده که شامل فاکتورهای محافظت در برابر نور خورشید «SPF» هست بر روی مو هاي خود بهره گیری کنید. اینکار مانع سفید شدن موها در استخر براثر ترکیب مواد شیمیایی و نور خورشید میشود.

 

شامپوها و نرم‌کننده‌هایي که مخصوص “موی شناگرها” ساخته‌شده‌اند برای کسانی که شنا را در برنامه‌ي هرروز‌ي خود دارند در بازار موجود میباشند و بهره گیری از آن‌ها پیشنهاد میشود. شما همین طور می توانید گذشته از شنا کمی روغن‌زیتون، روغن بچه یا روغن نارگیل را با شانه روی مو هاي خود بزنید.

 

کلاه‌ شنا نیز میتواند از مو هاي شما محافظت کند. بهره گیری از آن‌ برترین، مؤثرترین و راحت‌ترین روش حفاظت از مو در مقابل نور خورشید و مواد شیمیایی استخر هست.شما همین طور میتوانید جهت مراقبت از مو هاي خود از درمان‌هاي خانگی و ‌هاي مو بهره گیری کنید. فقط کافی هست ماسکی از عسل، آواکادو یا مایونز و زرده‌ي تخم‌مرغ درست کرده

 

و آن را روی سرتان دهید. سپس سر خود را در یک حوله‌ي گرم بپیچید. بعد از ده تا پانزده دقیقه مو هاي خود را با شامپو بشویید.وقتی موها خشک میباشند آب را جذب میکنند، زیرا مثل یک اسفنج در آب عمل میکنند. بنابراین گذشته از شنا مو هاي خود را با آب شیر خیس کنید تا مرطوب شوند. اینکار روشی فوق العاده برای

 

به گزارش پارس ناز جلوگیري از بی‌رنگ شدن مو هاي شما توسط کلر هست. با مرطوب کردن موها گذشته از شنا، آن‌ها کلر کمتری به خود جذب می کنند. با اینکار مو هاي شما واقعاً مقدار زیادی از آب کلردار استخر را به خود جذب نمی کنند. پس از تمام شدن شنا نیز می توانید مو هاي خود را شامپو بزنید. اینکار مانع تجمع کلر می شود. درنهایت با مقدار زیادی آب مو هاي خود را آب بکشید.

 

این موارد برای کسانی که حمام آفتاب می گیرند نیز صدق میکند. وقتی این افراد در مقابل نور آفتاب قرار میگیرند بهره گیری از یک نرم‌کننده‌ي مفید حاوی ضد آفتاب را نباید فراموش کنند، زیرا ضد آفتاب‌ها اشعه‌هاي یو وی که باعث آسیب به موها میشوند را مسدود می کنند.

 

اگر برای مدت‌زمان طولانی حمام آفتاب میگیرید باید حتماً از مو هاي خود محافظت کنید، زیرا نور خورشید سبب اکسیداسیون در مو هاي بدون محافظ شده و درنتیجه موها کدر و زبر میشوند. کرم‌هاي حالت‌دهنده، پمادها، نرم‌کننده‌ها و براق‌کننده‌هاي دارای ضد آفتاب می توانند با جذب و دفع اشعه‌هاي زیان آور از موها محافظت نمایند.

 

نکات سلامت پوست و مو هنگام ورزش شنا