معجزه آجیل برای درمان ناباروری آقایان

معجزه آجیل برای درمان ناباروری آقایان

معجزه آجیل برای درمان ناباروری آقایان 

خوردن برای تقویت سیستم ایمنی و تنظیم کلسترول خون بسیار مفید است. از طرفی خوردن این مغزی های خوشمزه باعث تقویت نیروی باروری مردان می شود. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف آجیل به بهبود قدرت باروری کمک می‌کند. همچنین مصرف منظم مغزها به کاهش سطح کلسترول خون کمک می‌کند و برای سلامت قلب مفید است

 

در طب آیوردیك، معتقدند که بادام باعث ساخته شدن توانایی‌های ذهنی، هوشی و جنسی انسان می‌شود.از بادام زمینی برای درمان احتقان ریه استفاده می‌شود. تصور می‌شود که بادام زمینی خام و بدون نمك به توقف خونریزی كمك می‌كند.از پوسته خارجی بادام‌زمینی یک نوع نوشیدنی تهیه می‌کنند و آن را به افراد مبتلا به فشار خون بالا می‌دهند.

 

در طب چینی از گردو برای بر طرف كردن التهاب و همچنین نرم شدن سرفه و خس خس سینه استفاده می‌نمایند.پزشكان چینی معتقدند كه گردو باعث تقویت فعالیت اسپرم می‌شود و همچنین سلول‌های مغزی را تغذیه می‌کند.از نارگیل برای بهبود وضعیت تغذیه كودكان و آرام كردن نفخ شكم استفاده می‌شود.

 

فواید خاص آجیل
آجیل و نقص سیستم ایمنی
گردوی آمریکایی، بادام زمینی، مغز دانه برزیلی و بادام هندی از منابع عالی عنصر روی هستند.تصور می‌شود که كمبود روی باعث اختلال در پاسخ‌های سیستم ایمنی، خصوصاً سیستم لنفاوی می‌گردد.

 

آجیل و سطح بالای كلسترول خون
مشاهده شده است كه مصرف منظم بادام خام باعث كاهش سطح كلسترول تام می‌شود.نتایج حاصل از یك مطالعه نشان داده‌اند که مصرف بادام زمینی به مدت 3 هفته سطح كلسترول LDL را به میزان 10 درصد كاهش می‌دهد.

 

آجیل و بیماری قلبی
بادام زمینی، گردو، فندق و بادام هندی تامین كننده فولات هستند و در نتیجه می‌توانند به كاهش بروز بیماری‌های قلبی كمك کنند.

 

آجیل و ناباروری مردان
 به گزارش پارس ناز مشاهده شده است که دریافت ناکافی سلنیوم یكی از عوامل موثر در ناباروری مردان است.آزمایش‌های متعدد نشان دادهاند كه سطح پایین سلنیوم می‌تواند باعث كاهش تعداد اسپرم گردد.در حالیكه به دنبال افزایش سطح سلنیوم خون تعداد و تحرك اسپرم‌ها افزایش می‌یابد.مغز دانه برزیلی از منابع بسیار غنی سلنیوم است و مصرف فقط 3 تا 4 عدد از آن در روز نقش موثری در افزایش سطح سلنیوم خواهد داشت.

 

آجیل و تراكم پایین استخوان
بادام، فندق، مغز برزیلی و پسته از منابع بسیار مفید كلسیم خصوصاً برای افرادی هستند كه از شیر و لبنیات به میزان كافی استفاده نمی‌كنند.دریافت مقادیر ناكافی كلسیم در دوران نوجوانی باعث كاهش تراكم استخوان و بروز پوكی استخوان (استئوپروز) در دوران‌های بعدی زندگی می‌شود.

 

نکات مهم در باره مغز دانه ها
6 مغز دانه برزیلی 4 برابر نیاز روزانه سلنیوم مردان را تامین می‌كند.

 

50 گرم بادام هندی 20 درصد از نیاز روزانه آهن زنان را تامین می‌كند.

 

50 گرم بادام حدود 15 درصد از كلسیم مورد نیاز دختران نوجوان را تامین می‌كند.

 

28 گرم بادام نیمی از نیاز روزانه ویتامینE بالغین را تامین می‌کند.

 

نارگیل: بر خلاف سایر مغز دانه‌ها، بیشتر چربی نارگیل از نوع چربی اشباع است. شیره نارگیل حاوی ویتامین C است.

 

بلوط: درصد چربی بلوط پایین است و 86 درصد از كالری آن مربوط به كربوهیدرات موجود در آن است. بنابراین بلوط یک میان وعده بسیار عالی کم چرب است.

 

گردوی آمریکایی: این مغز دانه منبع بسیار غنی عنصر روی است، بنابراین منبع غذایی ایده‌آلی برای افرادی است که به تقویت سیستم ایمنی نیاز دارند.

 

فندق: تركیب روغن موجود در فندق شبیه روغن زیتون است. این مغز دانه غنی از ویتامین E است كه آن را در برابر تند شدن محافظت می‌كند.

 

 

معجزه آجیل برای درمان ناباروری آقایان