مدیریت باز و بسته

چند تفاوت مدیریت باز و مدیریت بسته:

۱.در مدیریت باز، مدیریت ضعف ها را به قوت و تهدیدها ار به فرصت تبدیل می‌کند در مدیریت بسته بلافاصله و با اولین بروز حساب خود را با دیگران جدا می‌کند.

۲- مدیریت بسته کفتار است و مدیریت باز پلنگ، آن از پس مانده می‌خورد و این از تلاش.

۳- مدیریت بسته مرده‌ای است با جسد متحرک و مدیریت باز زندگی و رشد و شادی است.

۴- در مدیریت بسته مدیریت وابسته به سرمایه است و در مدیریت باز وابسته به دانش مدیریت اولی بقالی است که با مرگ حاج آقا ورشکست می‌شود و مدیریت باز می‌تواند صدها سال رو به رشد و پا برجا بماند و این سیستم است که سازمان را می‌چرخاند و نه فرد.

۵- ترس، جبن، پچ پچ کردن مؤلفه سیستم‌های بسته است و شجاعت و صریح صحبت کردن مؤلفه سیستم‌های بازند.

۶- در سیستم باز مدیریت مرتباً با استفاده از نظرات دیگران نظرخواهی و نوآوری دارد و با نظرات تیم (تویوتا) تصمیم می‌گیرد و در سیستم بسته معدودی سهامدار مدیر را اداره می‌کنند با این تصور اشتباه که سود بیشتری می‌برند. (بهبود مستمر)

۷- مدیریت بسته در محدوده‌ای تنگ تولید کار می‌کند و مدیریت باز دریا دل و تا هر چقدر قابل گسترش است.

۸- مدیریت بسته گنجشک روزی است و مدیریت باز می‌گوید همت بلندا که در آن روزگار از همت بلند به جایی رسیده‌اند.

۹- مدیریت بسته داده‌های به دیگران را خیلی بزرگ می‌کند ولی گرفته‌های خود به چشمش نمی‌آید.

۱۰- تداخل مدیریت و مالکیت اصلی‌ترین عامل ایجاد مدیریت بسته است و فرزندان سهامداران غالباً و الزاماً مناسب برای اداره سازمانها نیستند و اینست که سازمانها با حداکثر عمر یک مدیر از بین می‌روند.

۱۱- در سازمانهای بسته شخصیت‌های کاذب و پست و مقام برای رسیدن به اهداف مطرح است در سیستم باز خود کار مطرح است و می‌گوید نه هر که تکیه به میزی زند خردمند است که تار و پود ریاست به نامه‌ای بند است.

۱۲- مدیریت باز سربلند، مهاجم و رو به آینده است. مدیریت بسته سرافکنده، تدافعی و افتخار به گذشته می‌کند.

۱۳- مدیریت بسته منافع کارکنان را در مقابل منافع خود می‌داند ولی در مدیریت باز آنها را در یک جهت می‌بیند. با توجه به موارد فوق امیدوارم باین نتیجه رسیده باشیم که سیستم‌های ما چقدر بسته هستند تا بتوانیم نسبت به باز کردن آن اقدام مناسب بکنیم.

۱۴- مدیریت بسته بقالی است که با پیرشدن حاج آقا از بین می‌رود و مدیریت باز سوپر مارکت‌های بزرگی هستند که به حاجی وابسته نیست و به سیستم وابسته است.

نویسنده نوشته: ستاره طهماسبی

1 thought on “مدیریت باز و بسته

    حمید برادران

    (اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳)

    سلام
    لطفا درباره نظریه مدیریت مولکولی در سازمان توضیح دهید
    باتشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette