فهرست صد شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۳

فهرست

سازمان مدیریت صنعتی نتایج رتبه‌بندی صد شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۳ را منتشر کرد. ۱۰۰ شرکت برتر ایران از نظر شاخص میزان فروش رتبه‌بندی و معرفی می‌شوند.

این رتبه‌بندی که بر اساس گزارش مالی سال ۱۳۹۲ شرکت‌ها بدست می‌آید نتایج جالبی را در بر داشته است:
جمع فروش صد شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۳ عددی معادل ۵۲۸/۲۳۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال ۱۳۹۲ نزدیک به ۵۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
بیشترین میزان فروش مربوط به شرکت پالایش نفت بندرعباس است که در سال گذشته در رتبه سوم قرار داشت. فروش این شرکت ۳۸ برابر صدمین شرکت در فهرست است.

بالاترین رتبه فروش

در بین ده شرکت اول، این شرکت‌های نفتی و بانک‌های خصوصی هستند که می‌درخشند و از دیگر صنایع مختلف داخلی بجز شرکت ایران خودرو، خبری نیست.
همچنین با توجه به این آمار و ارقام جمع فروش پانزده شرکت اول نیمی از کل فروش فهرست را در بر می‌گیرد.

بیشترین ارتقاء رتبه در این گزارش مربوط به شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد (هولدینگ) است که نسبت به سال گذشته ۵۴ رتبه صعود را داشته است و هولدینگ بانک دی با ۵۳ و شرکت اعتباری کوثر مرکزی با ۴۲ رتبه صعود در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

بیشترین صعود

بیشترین میزان رشد فروش نسبت به سال مالی گذشته مربوط به هولدینگ بانک دی با رشد ۲۷۰ درصدی و پس‌از آن هولدینگ پاسارگاد با رشد ۲۶۱ و هولدینگ نفت و گاز پارسیان با رشد ۲۶۰ درصدی است.

 ارزش افزوده
ارزش بازار

می‌توانید فهرست صد شرکت برتر ایران را در وب‌سایت سازمان مدیریت صنعتی مشاهده کنید.
در صورت تمایل فایل پاورپوینت گزارش خلاصه نتایج را دریافت کنید.

 

نویسنده نوشته: محمدرضا سربیون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette