رسم و رسومات جالب کاخ سفید هنگام تحلیف رئیس جمهور

رسم و رسومات جالب کاخ سفید هنگام تحلیف رئیس جمهور

رسم و رسومات جالب کاخ سفید هنگام تحلیف رئیس جمهور 

به منزله محل سکونت رئیس جمهور آمریکا افراد بسیاری را در خود مشغول می کند. شاید شلوغ ترین خانه جهان را بتوان کاخ سفید دانست. مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا برگزار شد و باراک اوباما بعد از ۸ سال قدرت را به او واگذار کرد و کاخ سفید را ترک گفت. اما این تنها نخستین رئیس جمهور سیاه پوست تاریخ آمریکا نیست

 

که باید کاخ سفید را ترک می کرد؛ خانواده او نیز همراه وی به منزلی جدید رفتند. ممکن است این سوال پیش بیاید که این جا به جایی ها چه آداب و رسومی دارند و به چه صورت انجام می گیرند؟ ما در این مقاله قصد داریم موضوع مورد بحث را بررسی کنیم.

 

 به گزارش پارس ناز این جا به جایی به سادگی زندگی های عادی نیست و باید تشریفات زیادی انجام گیرند تا صاحبان جدید بتوانند در کاخ ساکن شوند. تصاویر و توضیحاتی که در ادامه آورده شده اند، این مسئله را برای شما روشن می سازند. آداب و رسومی که برای این کار برگزار می گردد، به طور حتم شما را شگفت زده خواهد نمود. تا پایان همراه باشید.

کارکنان بین دو بازه مراسم سوگند و مراسم تحلیف، ساعت ها وقت صرف می کنند تا از آماده بودن همه چیز اطمینان حاصل نمایند.

بانوی اول می تواند چیدمان کاخ را به صورت دلخواه تغییر دهد، اما این کار برای تمام موارد ممکن نیست. بیشتر تغییرات در طبقات دوم و سوم رخ می دهند. در اماکنی مانند اتاق لینکلن و اتاق زرد بیضی شکل، نمی توان کارهای زیادی انجام داد.

برای آن که خانواده جدید از همان اول احساس راحتی داشته باشند، نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارکنان مسئولیت تمیز کردن کاخ سفید و برداشتن آثار خانواده قبلی را بر عهده دارند.

خانواده رئیس جمهور هیچگاه بر کارها نظارت ندارند، زیرا آن ها درگیر مراسم افتتاح و یا رژه هستند.

هم خانواده جدید و هم خانواده قبلی، مسئول تمامی وسایل خودشان هستند.

این سوال پیش می آید که وسایل جدید چگونه وارد کاخ سفید می کردند؟ همه کارها بر عهده خانواده جدید است و آن ها باید افرادی را برای جا به جایی وسایل استخدام کنند.

جا به جایی و تغییر دکور تنها به اتاق نشیمن محدود نمی شود. دفاتر کار نیز مطابق سلیقه جدید چیده می شوند.

در این زمان رئیس جمهور می تواند سرآشپزی جدید را نیز وارد کاخ سفید نماید.

ماشینی خارق العاده در اختیار رئیس جمهور جدید قرار می گیرد که بالاترین استانداردهای امنیتی در آن رعایت شده است.

هنگامی که کارهای مرتبط با جا به جایی انجام می گیرد، عکس های رئیس جمهور جدید و تصاویری که در مراسم تحلیف گرفته شده نیز به دیوار زده می شوند.

بعد از آن که تمام کارها انجام شد، بانوی اول جدید و قدیم با یکدیگر همکاری می کنند تا از انجام هر چه بهتر فرایند انتقال اطمینان حاصل نمایند.

 

 

رسم و رسومات جالب کاخ سفید هنگام تحلیف رئیس جمهور