رزومه چیست؟

احتمالا تا به حال در تمامی آگهی های شغلی با این متن مواجه شده‌اید: “متقاضیان می‌توانند رزومه خود را به نشانی زیر بفرستند.” اولین قدم برای ورود به بازار کار ارسال رزومه است. رزومه متنی است که حداکثر در سه صفحه، شما را به کارفرما معرفی می‌کند. در حقیقت رزومه‌ به نمایندگی از شما و قبل از خودتان با کارفرما صحبت می‌کند. اگر رزومه‌ی شما نماینده‌ی خوبی برایتان باشد، می‌تواند شما را به مرحله‌ی بعدی فرآیند استخدام یعنی مصاحبه ببرد. پس باید بهترین معرفی را از توانایی‌ها، مهارت‌ها و سوابق شما داشته باشد.

داشتن یک رزومه استاندارد چه اهمیتی دارد؟

✅ طبق گزارش سایت CareerBuilder پس از انتشار یک آگهی شغلی به طور میانگین ۷۵ رزومه به دست کارفرمایان می‌رسد. بررسی این تعداد رزومه زمان زیادی از کارفرمایان می گیرد. لذا آن ها در پروسه بررسی رزومه ها ابتدا ظرف مدت ۷ ثانیه نگاهی گذرا به رزومه‌ها می‌اندازند و در همین زمان کوتاه بخش زیادی از رزومه های دریافتی را رد می کنند. پس اگر می خواهید موفق شوید باید در همین ۷ ثانیه نظر کارفرما را به خود جلب کنید. کارفرمایان در این مدت به دو ویژگی ظاهر رزومه و انطباق کارجو با موقعیت شغلی توجه می‌کنند. رزومه هایی که این دو فیلتر را رد کنند، مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفته و در صورت تایید به مصاحبه می‌رسند.

✅ داشتن رزومه استاندارد تضمینی برای موفقیت در جلسه مصاحبه و به‌دست آوردن یک موقعیت شغلی نیست، اما اگر رزومه شما استاندارد نباشد، قطعا به مرحله‌ی مصاحبه نمی‌رسید. در واقع داشتن رزومه‌ی استاندارد یک مزیت برای شما محسوب می‌شود. پس اگر می‌خواهید با‌توجه به توانایی‌ها و مهارت‌‌هایتان بهترین نتیجه را بگیرید، ناگزیر به تهیه‌ی یک رزومه استاندارد هستید.

رزومه استاندارد چه رزومه‌ای است؟

✅ رزومه‌ای استاندارد است که در آن مشخصات فردی، سوابق حرفه‌ای و تحصیلی، مهارت‌های کسب شده، جوایز و افتخارات به صورت خلاصه و مفید و با رعایت اصول نوشته شده‌باشد. به طور کلی رزومه باید به گونه‌ای باشد که اولا کارفرما را ترغیب به خواندن کند و ثانیا در مدت کوتاهی بتواند شما را به بهترین شکل ممکن معرفی کند. بنابراین نوشتن رزومه کاری تخصصی است که اگر به درستی انجام بگیرد، شما را یک گام از رقبایتان پیش می‌اندازد.

اما چگونه می‌توان یک رزومه استاندارد نوشت؟

✅ اگر دانش کافی، زمان مناسب و نیز ذوق طراحی دارید، دست‌به‌کار شوید و یک رزومه استاندارد برای خود بسازید. اما اگر سرتان شلوغ است یا نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و چگونه رزومه ای حرفه ای برای خود بسازید، می توانید از رزومه‌سازها استفاده کنید.‌ برای دست یابی به رزومه سازها با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید به چندین سایت رزومه ساز دسترسی داشته باشید که با کمترین زمان ممکن ، رزومه مناسب و استانداردی برای شما تهیه میکنند.

نویسنده نوشته: محمدرضا سربیون

1 thought on “رزومه چیست؟

    crm

    (آذر ۷, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷)

    سلام و سپااااس از اشتراک گذاریتون
    موفق و پیروز باشید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette