راهنمای ماساژ دادن بدن همسر بصورت تصویری

راهنمای ماساژ دادن بدن همسر بصورت تصویری

راهنمای ماساژ دادن بدن همسر بصورت تصویری 

می تواند برای سلامتی بیشتر و همچنین حس لذت در انسان بسیار موثر باشد. به خصوص وقتی ک همسر این کار را می کند. برای یک ماساژ آرامش بخش ساده نیازی به شیوه خاصی ندارید. فقط کافی است نگاهی به این راهنمای ساده ماساژ بیندازید تا بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید.

 

در ابتدا باید فضایی را انتخاب کنید که دمای متناسبی داشته باشد. نه زیاد گرم باشد و نه زیاد سرد. این را هم در نظر بگیرید که بدن در طول ماساژ خنک می شود. ماساژ را باید روی یک سطح سخت انجام دهید و روی گردن، شانه ها و پشت تمرکز کنید.

در ابتدا با حرکات ملایم شروع کنید. باید از شانه ها شروع کنید تا پشت و دور کمر. حرکات روی شانه ها معمولا باید محکم تر باشد اما نه در این مرحله.

حرکات ماساژ را با کف دست انجام دهید.

به شانه ها بیشتر توجه کنید زیرا شانه ها بیشتر از قسمت های دیگر بدن تحت تاثیر سبک زندگی بی تحرک قرار می گیرد. زمان ماساژ را در این قسمت بیشتر کنید. همچنین می توانید از طب فشاری در این قسمت استفاده کنید و قسمت های خاصی را به آرامی فشار دهید.

هرگز روی ستون فقرات را ماساژ ندهید. هنگام ماساژ این قسمت حرکات را روی فیبرهای عضلانی پشت انجام دهید.

تمام ماساژهای دست و پا با حرکات گرمایشی شروع می شود. قسمت هایی از دست و پا که دچار درد موضعی هستند باید با انگشت شست به طور متناوب ماساژ داده شوند.

هنگام ماساژ صورت، ماهیچه هایی که ماساژ می دهید باید کاملا ریلکس باشند. حرکات ماساژ باید با ملایمت، منظم، آهسته و بدون درد باشد. هنگامی که دست ها را روی فیبرهای عضلانی حرکت می دهید به آرامی پوست را بگیرید و روی استخوان های صورت فشار وارد کنید.در انتهای ماساژ به آرامی با کف دست به پشت ضربه بزنید یا سر انگشت ها را روی قسمت بالای پشت حرکت دهید.

 

 

راهنمای ماساژ دادن بدن همسر بصورت تصویری