دکتر معروف که با جسد همسرش خوابید

دکتر معروف که با جسد همسرش خوابید

دکتر معروف که با جسد همسرش خوابید 

دکتر معروف به طرز وحشتناکی در میان مردم موجب شایعه شده بود که با جسد همسرش می خوابد. اما این شایعه واقعیت داشت. ادعاهایی عجیب در بین مردم فلوریدا در مورد پزشک مشهور شهر وحشتناک بود. شایعه ای دهان به دهان میگشت. دکتر معروف با یک جسد هم خانه شده بود .

 

یک زن روی تخت خواب خانه ی پزشک بیمارستان نیروی دریایی نگهداری میشد ! وقتی خواهر این دکتر سر زده به خانه ی برادرش رفت از آنچه میدید بهت زده شد . حرفهای مردم درست از آب درامد جسد معشوقه برادرش روی تخت خواب وی قرار داشت .

 

 “کارل تانزلر وونکوسل” یک میکروبیولوژیست و میکرب شناس در بیمارستان نیروی دریایی در ایالت فلوریدا بود. در سال 1931، بیماری به نام “هلن هویوس” با بیماری سل به او مراجعه کرد. کارل به شدت عاشق هلن شد.کارل هر کاری می توانست برای نجات او انجام داد. اما تلاش هایش بی فایده بود و هلن درگذشت. اما عشق و عقده ی روحی کارل همچنان باقی ماند.

 

تانزلر در سال 1877 در شهر “درسدن” در آلمان متولد شد. وی در دهه 1910 به استرالیا رفت تا به مطالعه الگوهای آب و هوایی بپردازد. اما در عوض به مهندسی و کارهای الکتریکی علاقه مند شد و در استرالیا ملکی خریداری کرد و تا آغاز جنگ جهانی اول آنجا ماند.

 به گزارش پارس ناز کارل پس از پایان جنگ به آلمان رفت و سه سال با مادرش زندگی کرد. در سال 1920 ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. دختر کوچکش در سن ده سالگی بر اثر بیماری دیفتری فوت کرد. تانزلر به کوبا رفت و از آنجا توانست وارد آمریکا شود.

 

کارل به فلوریدا رفت که خواهرش نیز در آنجا زندگی می کرد. خانواده اش نیز به آن ها ملحق شدند. سال بعد، خانواده اش را در “زفیرهیلز” ترک کرد و در بیمارستان نیروی دریایی “کی وست” در فلوریدا مشغول به کار شد.

در سال 1930 بیماری بیست ودوساله به نام “هلن هویوس” را ملاقات کرد. هلن یک دختر زیبای آمریکایی- کوبایی بود و تانزلر عاشقش شد. او ادعا می کرد در دوران کودکی رؤیاهایی درباره “کنتس آنا کنستانتینا وون کوسل” می دید که زنی زیبا با موهای مشکی بود. تانزلر هلن را تجلی کنتس آنا در دنیای واقعی می دانست.

النا لکوندسا دوکوسل (هلن هویوس)

 

هویوس ازدواج کرده بود. اما شوهرش پس از سقط جنین او را ترک کرد. هلن مبتلا به سل بود و تقریباً تمام خانواده اش از این بیماری مرده بودند. آن زمان هیچ درمانی برای این بیماری وجود نداشت؛ بااین حال تانزلر سعی کرد با انواع داروها هلن را نجات دهد.

 

تانزلر هرروز به ملاقات هلن می رفت و برایش جواهرات و لباس های گران قیمت می برد. کارل عشق خود به هلن را اعتراف کرد؛ اما با هیچ گونه ابراز محبتی از سوی هلن مواجه نشد.تلاش های خلاقانه ی “تانزلر” برای نجاتِ “هویوس” مؤثر نبود و چند ماه بعد وی درگذشت.تانزلر هزینه مراسم تشییع جنازه او را پرداخت کرد و از والدین هویوس اجازه گرفت تا برایش در گورستان “کی وِست” مقبره ای بسازد.

کارل تانزل؛1940

 

او هر شب به مقبره هویوس می رفت و در سال 1933 جسد او را از قبر در آورد و به خانه خود برد. کارل ادعا می کرد هلن را دیده است که می خواسته او را از قبر در آورد. کارل استخوان های جسد را با سیم و چوب لباسی به هم وصل کرد. پوست جسد را که هرروز تجزیه می شد با پارچه ابریشمی آغشته به موم جایگزین می کرد.

 

با ریزش مو از پوست سرِ تجزیه شده ی جسد، با موهای هویوس کلاه گیس درست کرد. مادر هویوس موهای دخترش را جمع کرده بود و پس از مراسم تدفین آن ها را به کارل داد.کارل حفره شکم و قفسه سینه جسد را با پارچه های کهنه پرکرده بود تا فرم اصلی بدنش حفظ شود. لباسی زنانه بر تن جسد کرده بود

 

و دست هایش را نیز با دستکش پوشانده بود. به جسد جواهرات آویزان کرده بود و آن را روی تخت نگه می داشت. کارل مقدار زیادی عطر و مواد ضدعفونی کننده و نگه دارنده استفاده می کرد تا بوی تعفن جسد در فضا پخش نشود.

 

در سال 1940، شایعاتی پخش شد که کارل تانزلر جسدی در خانه خود دارد. خواهر هلن با شنیدن این خبر به خانه کارل رفت و جسد را دید. تانزلر بازداشت شد. وضعیت روحی روانی اش موردبررسی قرار گرفت اما به عنوان بیمار روانی دسته بندی نشد.

 

 

دکتر معروف که با جسد همسرش خوابید