دانلود پروژه ، کارمندیابی

عنوان پروژه : کارمندیابی
فرمت فایل : PDF و WORD
تعداد صفحات : ۵۰ صفحه
حجم فایل : ۱٫۱ مگابایت
قیمت : ۷۰۰۰ تومان

 

مقدمه

در محیط رقابتی امروز، مدیران تمایل بسیار زیادی به افزایش عملکرد سازمان هایشان دارند. آرزوی آنها این است که این بهبود عملکرد، مزیت رقابتی نسبت به رقبا برای آنها فراهم کند. تاکتیک ها و روشهای بسیاری جهت افزایش عملکرد توسعه داده شده است. بعضی مانند مدیریت کیفیت و برنامه های درگیر نمودن و مشارکت کارمندان، تاکتیک های فراگیر سازمانی هستند. دیگر روش ها مانند طراحی مجدد شغل های خاص و بهبود ارتباطات بین مدیر و گروه کاری، خاص قسمت ها و بخش هایی از سازمان هستند .
در هر دو مورد تقریبا کلیه این تاکتیک ها بر مبنای انجام کار است. به عبارت دیگر فرض بر این است که فرایند استخدام سازمان در قرار دادن افراد در شغل های مناسب موفق بوده است و دغدغه اصلی برانگیختن افراد در استفاده از استعداد هایشان است.
اهمیت استخدام نیروی کار مناسب در عملکرد شغلی واضح و مبرهن است. طی این فرایند آن افرادی که توانایی اجرای مناسب شغل را دارند شناسایی می گردند. همچنین مبنای توسعه دیگر برنامه های نگهداری یا افزایش بهره وری کارمندان می باشد. متخصصان سازمانی عملکرد کاری فردی کارمندان را تابعی از دو عامل می دانند: توانایی های فرد و چالش هایی که در انجام وظایف محوله از خود نشان می دهند.
توانایی، خود تابعی از دو فعالیت سازمانی است: استخدام و آموزش. اگر کارمندان توانایی و استعداد مناسب شغلی را که به آن ها سپرده شده را نداشته باشند، برنامه بهبود عملکرد موفق نخواهد بود. برای مثال، بسیاری از برنامه های انگیزشی به افزایش پیچیدگی وظایف شغلی منجر می شوند (به عنوان مثال، تصمیم گیری کارمند و درگیر نمودن کارمندان در برنامه های رضایت مشتریان) با این وجود، اگر کارمند توانایی لازم جهت انجام کار را نداشته باشد، این تغییرات به کاهش عملکرد شغلی منجر می شود. بنابراین استخدام، یک فعالیت مهم و حیاتی برای سازمان است.
شناخت کارکنان قوی و اعطای پاداش به آنها و از این طریق، ایجاد انگیزه برای بهبود عملکرد آنان و سایر کارکنان، از جمله علل اصلی ارزیابی عملکرد است. در گذشته، مدیران کلاسیک ارزیابی عملکرد را فقط به منظور کنترل کار کارکنان انجام می دادند: در حالی که امروزه جنبه راهنمایی و ارشادی این عمل، اهمیت بیشتری یافته است و هدف اصلی از ارزیابی عملکرد این است که اطلاعات ضروری درباره نیروهای شاغل در سازمان جمع آوری گردد و در دسترس مدیران قرار گیرد تا آنها بتوانند تصمیمات بجا و لازم را در جهت بالا بردن کمیت و کیفیت کار کارکنان اتخاذ نمایند. بنابرین هدف نهایی از ارزیابی عملکرد، افزایش کارایی و اثر بخشی سازمان است نه توبیخ و تنبیه کارکنان ضعیف(سعادت۱۳۸۷)
همواره جذب و بکارگیری نیروی انسانی از مسائل حساس و مهم در سازمانها می باشد. راه های گوناگونی تا به حال مورد استفاده قرار گرفته است همچون آزمون کتبی و مصاحبه. اما با توسل به خلاقیت، راههای بیشماری وجود دارد که می تواند ریسک یک استخدام مطلوب را به حداقل برساند.

 

 

فهرست مطالب 

فصل اول

مقدمه
مساله اصلی تحقیق
تشریح و بیان موضوع
ضرورت انجام تحقیق
اهداف اساسی از انجام تحقیق
فرضیه های تحقیق
روشهای گرد آوری اطلاعات
قلمرو تحقیق
تعریف واژه و اصطلاحات تخصصی
تعریف کارمند یابی
شرح کارمند یابی

فصل دوم 
کارمندیابی جذب و گزینش نیروی کاری
سیاستهای کارمند یابی
۱- نیرو یابی از داخل سازمان
۲- نیرویابی از خارج از سازمان
روشهای کارمند یابی
مراحل کارمند یابی
منابع کارمند یابی
الف ) منابع داخلی
ب ) منابع خارجی
پرسنل کارمند یابی
جذب
گزینش
گامهای گزینش:
اصول اولیه آزمونهای استخدامی
انواع آزمونهای استخدامی
آزمونهای سنجش استعداد
انواع استعداد
آزمونهای سنجش هوش
آزمونهای سنجش علاقه
آزمونهای سنجش شخصیت
آزمونهای سنجش آموزش پذیری
اهداف مصاحبه های استخدامی
انواع مصاحبه های استخدامی
۲- مصاحبه نیمه ساختمند
۳- مصاحبه آزاد
۴- مصاحبه گروهی
۵- مصاحبه همراه با فشار عصبی
سیاستهای مصاحبه
۱- سیاست یکدلانه
۲- سیاست حل مشکل
۳- سیاست فشار روانی
۴- روش تلخ و شیرین
معیارهای گزینش
مدیریت منابع انسانی و مدیریت کارکنان

فصل سوم
مراحل استراتژیک برنامه ریزی منابع انسانی
کارمند یابی و گزینش
۱) فرم درخواست کار
۲) آزمون کتبی
۳) مصاحبه
مصاحبه ۵ گام اصلی دارد
قابلیت اعتماد چیست؟
اعتبار چیست ؟ ۳۶
انواع آزمون ها
مدیر کدام ابزارهای گزینشی را می تواند به کار ببرد؟
آیا آزمون کتبی ثمر بخش است؟
آزمون شبیه سازی عملکرد چیست ؟
بررسی سوابق چیست؟
آیا امتحان فیزیکی ضروری است ؟

فصل چهارم 
آزمون های استخدامی وضع موجود
مشکلات نیروی انسانی
مدلسازی یک آزمون استاندارد
نبود برنامه ریزی

فصل پنجم
نتیجه گیری
منبع

 

جهت راهنمای پرداخت اینترنتی اینجا کلیک کند

 

70,000 ریال – خرید

نویسنده نوشته: محمدرضا سربیون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette