ایوب پایداری (بنیانگذار میهن) : من فقط یک بستنی فروشم!

ایوب پایداری مدیرعامل و بنیانگذار شرکت صنایع غذایی لبنی و بستنی میهن که با ایجاد ۵ هزار و۷۰۰ شغل در شهرستان اسلام شهر، درحال حاضر یکی از برندهای معروف صنعت بستنی کشور و خاورمیانه است، از جمله چهره های شاخص و استثنایی صنعت و تولید کشور است. او در برابر پرسش خبرنگار ما که چه انتظاری از دولت جدید که کابینه اش مدیران قدیمی و کارآزموده صنعتی کشور‌اند، دارید، می گوید: مانند دولت های قبلی هیچ انتظاری ندارم . من فقط یک بستنی فروشم.
جالب این است که این بستنی فروش طی سالهای اخیر رکوردهای درخشانی از خود بجای گذاشته و مسیر رو به توسعه ای را طی کرده است ، برعکس صنعتگران بسیاری که هم از توسعه ماندند و هم در واحدهای خود همچنان با هزار و یک مشکل درگیر هستند.
پایداری یا بزرگمرد کوچک صنعت بستنی کشور، در دیدار یدالهت صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از کارخانه قدیمی وی در شهرستان اسلام شهر، با ارائه فهرستی از تعداد نیروی شاغل و بیمه شده و حقوق پرداختی و هزینه بیمه پرسنل گفت: درحال حاضر تعداد شاغلان شرکت به ۵هزار و ۷۰۰ نفر رسیده که تنها یک قلم هزینه حق بیمه این افراد، ماهانه یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان است.
وقتی باردیگر از وی پرسیدیم که این روند افزایشی با همه مشکلات سالهای اخیر و کمبود ارز و اعمال تحریم های شدید برای تامین مواد اولیه و ماشین آلات چگونه و با چه فرمولی به دست آمده، همان عبارت قبلی را تکرار کرد و گفت: من یک بستنی فروشم.
معلوم می شود که پایداری تمایلی به ارائه نسخه ای شفاف از وضعیت خود به دیگران ندارد. سرش توی کار خودش است و اصلا علاقه ای ندارد مشکلات را مطرح یا کالبد شکافی کند؛ آنچنانکه از ما می پرسد: چه مشکلی؟
با این حال این بستنی فروش در ادامه گفت وگو گاهی گلایه‌هایی را برزبان می‌راند: هر روز تمام وقت در بانک مرکزی برای ارز در حال دوندگی هستم ، چراکه این سنگر را باید حفظ کنم تا از سهمیه ارزی غافل نشوم، به ویژه برای تهیه کره که خیلی سخت است. یا اینکه می گوید: من از روز اول بستنی فروش بودم و یاد گرفتم به این دولت و آن دولت کاری نداشته باشم و تا به حال ۲۰ الی ۲۵ وزیر ، مدیر کل و مسئول ، استاندار و فرماندار و … دیده‌ام.
ایوب با سادگی خاص خود می افزاید: ما پولهای بستنی را روزانه جمع می کنیم و به بانک می دهیم و دوباره همین سریال و برنامه را فردا و فرداهای بعد تکرار می کنیم .
بستنی فروش معروف در بخش دیگری از صحبت هایش، از قیمت های فعلی محصولات لبنی و بستنی شکرگذاری می کند و می گوید: قدرت خرید مردم پائین آمده و به همین خاطر امسال ترجیح دادم با وجود افزایش ۱۵ درصدی قیمت ها از سوی دولت، همان مبلغ گذشته را از مصرف کننده بگیرم.
پایداری دلش برای دامدارانی که شیرخام آنها این روزها زیاد طالب ندارد می سوزد و می گوید: خدا بخواهد شیر خشک زیاد است و به داد ما تولیدکنندگان لبنی و بستنی رسیده و جای نگرانی نیست. اوایل سال که هوا خنک بود، کمی دغدغه بازار داشتیم ولی با هوای داغ تابستان ، بستنی خوب فروش رفت و شاکریم .
مرد شماره یک صنعت بستنی از دولت جدید البته یک درخواست هم دارد: لطفا ارز را در همین وضعیت نگه دارید.
پایداری همچنین از بازار صادراتی بستنی میهن خبر می دهد و می گوید: ما به حق خودمان قانع ایم و حق ما بیشتر از سهم فعلی در بازار داخلی و صادراتی نیست.
مدیرعامل و بنیانگذار شرکت صنایع غذایی لبنی و بستنی میهن، در پایان این نکته را اضافه می کند که اگر مجموعه تولیدی میهن ۳ سال پیش دچار انشعاب نمی شد و خانواده پایداری ها به دو شرکت میهن و دومینو تقسیم نمی شدند، قطعا امروز جمعیت شاغل میهن به مرز ۷هزار و ۵۰۰ نیرو می رسید و به سهم ۹۰ درصدی بازار بستنی دست می یافت؛ هر چند برادران جدا شده از هم همچنان دوست و برادرند و فقط بچه ها کمی از هم فاصله گرفته اند.

نویسنده نوشته: محمدرضا سربیون

1 thought on “ایوب پایداری (بنیانگذار میهن) : من فقط یک بستنی فروشم!

    Neda

    (شهریور ۶, ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۳)

    درود برهمه ایرانیان با وجدان کاری دوستان بنده چند روز پیش برای فرزندم بستنی لیتری میهن خریدم که داخل بستنی یک موی نسبتن بلند بود بنده با تماس با شکایات مردمی گفتگو کردم اما در پاسخ نه تنها عذر خواهی ندیدم بلکه بالحن تند وبی ادبانه ای با من برخورد شد ودر اخر هم فرمودن هرکاری از دستت میاد کوتاهی نکن ایا ایرانی لایق این رفتار هست با توجه به شعار شرکت واینکه بنده هیچ توقعی از شرکت میهن نداشتم جز یک عذر خواهی اما ظاهرن خیلی برای شرکت سخت وسنگین بود فقط برای خودم ومردمم متاسفم برای کوچولوم که جز این بستنی بستنی دیگه ای دوست نداره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب شکلک ها !!!

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette