آموزش تصویری اسکن برنامه های اندرویدی

آموزش تصویری اسکن برنامه های اندرویدی

آموزش تصویری اسکن برنامه های اندرویدی 

برنامه های اندرویدی را می توان نمود طوری که امنیت کل گوشی حفظ گردد و برنامه های پرمصرف نیز شناسایی گردند. درست است که گوگل پلی استور خود اسکنر ویروس دارد ولی شما می توانید علاوه بر آن امنیت بیشتری به خرج دهید. برای این که اپلیکیشن های موجود را اسکن کنید

 

باید یک برنامه آنتی ویروس دانلود و نصب کنید. برنامه های AVG Antivirus و Lookout آپشن های خوبی برای این کار هستند. این برنامه ها به صورت خودگردان اپلیکیشن هایی که سرعت گوشی را پایین می آورند مدیریت و تنظیم می کند.

قبل از دانلود هر آنتی ویروسی ابتدا باید مطمئن شوید که گوشی شما نمی تواند برنامه های شخص سوم را دانلود و نصب کند. برای این کار وارد Settings شوید.

سپس وارد گزینه Security شوید.

روی گزینه Device Administration تب کنید. در این جا گزینه Unknown sources را پیدا کنید.

باید مطمئن شوید که گزینه Unknown sources غیر فعال است. به اندروید اجازه دهید برنامه های ناشناخته را دانلود و نصب کند. به عنوان مثال برنامه های خارج از گوگل پلی استور.

روی برنامه Google Play تب کنید تا وارد گوگل پلی استور شوید. این برنامه که شکل چند مثلث رنگی روی آن است در صفحه هوم گوشی قرار دارد.

در قسمت نوار جستجو اپلیکیشن مورد نظرتان را جستجو کنید.

 

اپلیکیشن Lookout

وارد گوگل پلی استور شوید و اپلیکیشن Lookout را در نوار جستجو سرچ کنید. این برنامه علاوه بر اسکن امنیتی که برنامه های دیگر هم انجام می دهند از کانتکت ها نیز محافظت می کند. در ورژن رایگان این برنامه ویژگی های امنیتی پایه و بک آپ از کانتکت ها وجود دارد.

واژه Lookout را در گوگل پلی استور سرچ کنید. سپس اولین نتیجه جستجو، اپلیکیشن Lookout است.

در این جا تمام محصولات این شرکت لیست می شود. که اولین مورد همان آنتی ویروس Lookout می باشد.

روی گزینه Install ضربه بزنید و تمام شرایط نصب را در صفحه ای که باز می شود بپذیرید.

منتظر بمانید تا برنامه دانلود شود.

وارد برنامه شوید.

روی گزینه Security ضربه بزنید تا منوی اسکن باز شود.

روی گزینه Scan now ضربه بزنید تا برنامه تمام ویروس های گوشی را اسکن کند. این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد.اگر در اپلیکیشن های گوشی ویروسی وجود داشته باشد این برنامه تمام آن ها را نشان می دهد. می توانید این برنامه ها را از گوشی حذف کنید.

 

در آخر اگر گوشی از ویروس ها کاملا پاک شده باشد Lookout این را به شما نشان می دهد.هفته ای یک بار برنامه را اجرا کنید تا از پاک بودن موبایل تان از آنتی ویروس مطمئن شوید.

 

 

آموزش تصویری اسکن برنامه های اندرویدی